Pierwsze „postojowe” już u przedsiębiorców. Wypłaty ruszyły

1
Wypłaty dla ponad 9 tysięcy przedsiębiorców z całej Wielkopolski dotrą dziś na ich konta. To pierwsze pieniądze z tzw. "postojowego" w ramach tarczy antykryzysowej. W skali kraju to 86 tysięcy firm, które złożyły wniosek o pomoc finansową w związku z pogarszającą się sytuacją ekonomiczną przedsiębiorstw.

Do 14 kwietnia złożono ponad 570 tys. wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej. Ponad 450 tys. dotyczy zwolnienia ze składek ZUS, 97 tys. to wnioski o świadczenie postojowe dla samozatrudnionych, a ponad 9 tys. to wnioski o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców.

Pierwsze przelewy zostały wykonane w środę i trafiły na konta ponad 86 tysięcy firm. W skali kraju daje to kwotę 172 miliony złotych. W Wielkopolsce jest to pula wysokości 18,5 miliona złotych. – Najwięcej pieniędzy zostanie przelanych do przedsiębiorców I Oddziału ZUS w Poznaniu (kwota ponad 6 milionów złotych), II Oddziału ZUS w Poznaniu (ponad 5 milionów złotych), Oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim (kwota ponad 4,5 miliona złotych) i Oddziału ZUS w Pile (blisko 1,5 miliona złotych) – informuje Marlena Nowicka, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wielkopolsce.

CZYTAJ: Nie ma chętnych do liczenia głosów w wyborach prezydenckich?

Przedsiębiorcy wciąż mogą składać wnioski o wypłatę pomocy finansowej od rządu w ramach tarczy antykryzysowej. SZCZEGÓŁY TUTAJ.

Jednocześnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że wnioski do ZUS można składać elektronicznie lub w formie papierowej. Informacji udzielają doradcy do spraw ulg i umorzeń, którzy są dostępni na infolinii 22 560 16 00. ZUS uruchomił także dodatkowe infolinie dla przedsiębiorców 22 290 87 02 oraz 22 290 87 03. Dostępny jest również numer telefonu 22 290 87 01 – to obsługa w sprawie świadczeń z tytułu kwarantanny lub izolacji oraz zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Pokazac liste firm z Ostrowa kt złozyły? Pracodawca dostanie kase a pracownikowi bedzie kit wciskac ze jemu sie nie nalezy.Wszystkie firmy kt dostały dotacje powinny byc ujawnione np na stronie UM

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick