Pierwsze „Mieszkania Plus” oficjalnie oddane

0
W Siedleminie oficjalnie otwarte zostało pierwsze w Polsce osiedle wybudowane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. W samo południe uroczyście wręczono pierwsze klucze do wymarzonych mieszkań. Jarocin był jednym z pierwszych w Polsce samorządem, który już w grudniu 2016 roku  rozpoczął prace budowlane w ramach rządowego programu.

Podczas uroczystości  pierwsze w Polsce klucze do „Mieszkań Plus” odebrały dwie rodziny: jedna – od lat mieszka w Polsce, druga, właśnie do kraju wraca, wraca do nowego mieszkania w Siedleminie. Oficjalne otwarcie osiedla przypieczętowano przecięciem wstęgi i poświęceniem nowych domów przez Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka.  Święto Siedlemina zakończył festyn zorganizowany przy miejscowej szkole.

Przypomnijmy, że Jarocin był jednym z pierwszych w Polsce samorządem, który już w grudniu 2016 roku  rozpoczął prace budowlane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”.  W ślad za tym na terenie gminy, w trzech lokalizacjach, powstaje 366 mieszkań. Wszystkie mieszkania oddane zostaną do użytku jeszcze w tym roku. W Jarocinie na ul. Leszczyce wykańczane są  42 mieszkania, na ul. Siedlemińskiej praktycznie gotowych jest 120 mieszkań, a kolejne 108 jest w budowie. W Siedleminie, nieopodal Jarocina, właśnie oddano do użytku 96 lokali.

Wszystkie rodziny, które biorą udział w projekcie otrzymują bądź wkrótce otrzymają mieszkania 2-3 pokojowe, o powierzchni 36 m2 lub 55 m2 wykończone pod klucz: ze stolarką okienną, panelami podłogowymi, częściowo wyposażoną kuchnią, pomalowanymi ścianami. Łazienka wyposażona jest w pełną armaturę. Każde mieszkanie jest wyposażone w indywidualne ogrzewanie gazowe. Stawka czynszu zależna będzie od lokalizacji mieszkania i będzie wynosiła od 11 zł do 12 zł/m². W Siedleminie będzie to 385 zł za mniejsze mieszkanie i 605 zł na mieszkanie o większym metrażu.

źródło: jarocin.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick