Pierwsze bocianie pisklęta już na świecie!

4
Fot. Zdjęcie z forum strony bociany.tv
Bocianie pisklęta już na świecie! Para przygodzickich ptaków powitała dwoje maluchów. Pierwsze pisklę wykluło się w nocy z poniedziałku na wtorek, a na drugie nie trzeba było długo czekać. Skorupka pękła we wtorek po południu.

Trwa kolejny sezon bocianich przygód w przygodzickim gnieździe. Dziedzic i Przygoda, czyli para ptaków sławnych na cały kraj ponownie powiększyły swoją rodzinę. W zeszłym roku można było obserwować wysiadywanie aż pięciu jaj.

Teraz w gnieździe pojawiły się cztery sztuki, choć jedno z nich zostało wyrzucone z gniazda. Bociany dzielnie wysiadywały pozostałą trójkę i w nocy z poniedziałku na wtorek można było zobaczyć pierwsze efekty! Pierwsze pisklę wykluło się 10 maja jeszcze przed północą. Bardzo szybko pojawił się na świecie także drugi maluch. „Szybko pojawił się drugi maluszek. Myślałam, że to skorupa po pierwszym a tu w dołku, już dwie kiwające główki” – pisze jedna z internautek na forum bociany.tv.

Pozostaje czekać na narodziny trzeciego pisklaka!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. W Przygodzicach są 3 maluszki , czekamy na na maluchy w Raszkowie i Lewkowie , ale tam narodziny bedą nie co pózniej , bo pózniej były znoszone jajka.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick