Pierwsza taka w Polsce. Wypożyczalnia w Kaliszu

0
W Zespole Szkół nr 11 w Kaliszu została uruchomiona pierwsza w Polsce wypożyczalnia 3-kołowych rowerków rehabilitacyjnych. Bezpłatnie skorzystać z niej mogą niepełnosprawni mieszkańcy naszego miasta i rejonu - dzieci, młodzież i dorośli niepełnosprawni.

Uruchomienie wypożyczalni w Kaliszu to efekt dotychczasowej bardzo dobrej współpracy Fundacji „Eco Textil” ze szkołą oraz Grupą Wsparcia „Przystań”, która powstała i działa przy tej placówce.

Wypożyczalnia rowerków to innowacyjny projekt – przede wszystkim również szansa na naukę jazdy i usprawnianie umiejętności motoryki dużej. W wypożyczalni do dyspozycji są rowery w trzech rozmiarach. Są to specjalnej konstrukcji, stabilne i wygodne w użytkowaniu rowery rehabilitacyjne, umożliwiające prowadzenie aktywnego życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością. Działanie wypożyczalni opiera się na zasadzie „z ręki do ręki”- rodzice poprzez kontakt z koordynatorem wzajemnie przekazują sobie rowerki bez konieczności każdorazowego przewożenia ich do szkoły.

Koordynatorem  projektu jest Sylwia Baranowska – nauczycielka Zespołu Szkół nr 11 w Kaliszu oraz założycielka i prowadząca Grupę Wsparcia „Przystań”. Korzystanie z rowerów jest bezpłatne.

Osoby zainteresowane wypożyczeniem mogą kontaktować się z sekretariatem szkoły pod numerem tel. 62 503 25 44.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick