Pierwsza osoba z koronawirusem z powiatu pleszewskiego. Kolejne zakażenia w kaliskim

0
Fot. Tai's Captures / Unsplash
Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u osoby z powiatu pleszewskiego (mężczyzna w stanie średnio ciężkim), a także u dwóch kolejnych osób z powiatu kaliskiego (młoda kobieta w dobrym stanie zdrowia i starszy mężczyzna w stanie średnio ciężkim). W niedzielę zmarły też cztery osoby.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 91 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W Wielkopolsce pojawiło się siedem nowych osób chorych na COVID-19. Zdiagnozowano pierwszy przypadek zachorowania w powiecie pleszewskim. To mężczyzna w średnim wieku w stanie średnio ciężkim. Przebywa w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Nie ustalono jeszcze, gdzie i od kogo mógł się zakazić.

CZYTAJ: Europosłanka o ratunku dla Polski z Brukseli, „zielonych korytarzach” i pracy zdalnej w PE

Potwierdzono także dwa kolejne przypadki zakażenia osób z powiatu kaliskiego. – To młoda kobieta w dobrym stanie zdrowia, która miała kontakt z osoba zakażoną koronawirusem, a obecnie przebywa w domu oraz starszy mężczyzna w stanie średnio ciężkim jest pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Także miał kontakt z osoba zakażoną – informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

CZYTAJ: Pleszewski SOR w trybie awaryjnym, a personel objęty kwarantanną. Kardiologia bez koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło także, że zmarły dwie kolejne ofiary koronawirusa. To 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby. Wcześniej, ale także w niedzielę, resort poinformował o śmierci kolejnych dwóch osób. „W szpitalu w Raciborzu zmarł 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. (…) W szpitalu w Bytomiu zmarł 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące” – czytamy na twitterowym profilu ministerstwa.

Koronawirus w Wielkopolsce

  • 5866 osób objętych nadzorem epidemiologicznym
  • 85 osób hospitalizowanych
  • 10 063 osoby poddane izolacji lub kwarantannie
  • 110 osób zakażonych koronawirusem

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick