Pierwsza od lat ” Biała Niedziela” w szpitalu w Jarocinie

0
Jarociński szpital wraz ze starostwem powiatowym 25 czerwca organizuje "Białą niedzielę". Akcja skierowana jest do mieszkańców powiatu, którzy chcieliby skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Te będą przeprowadzone na terenie placówki.

Wszystkie badania zaplanowane w ramach „Białej niedzieli” odbędą się na terenie szpitala i ruszą  o godzinie 10.00 a zakończą się o 14.00. Z kolei zaproszenia na badania będą wydawane  dniu 21  czerwca 2017 w godzinach od 10.00 do 15.00 w Punkcie Informacyjno-Rejestracyjnym w konsoli szpitala.

– Przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców  badania laboratoryjne ( MO, p/cukru, TSH, p/cholesterolu ), badania EKG wraz z  pomiarem ciśnienia tętniczego krwi i wagi ciała oraz konsultacje z prof. Jackiem Piątkiem, który oceni ryzyko wystąpienia chorób sercowo – naczyniowych. Panie będą miały okazję do zrobienia badania cytologicznego, diagnozującego  raka szyjki macicy.  A wykona je dr n.med. Włodzimierz Budzyński – wylicza Wanda Olesińska, kierownik ds. pielęgniarek i średniego  personelu medycznego w Szpitalu w Jarocinie.

Chętni będą też mogli skorzystać z porad dietetyka, który  wyjasni jak  prawidłowo się odżywiać, by zgubić zbędne kilogramy i przede wszystkim jak dzięki zdrowej diecie zminimalizować ryzyko chorób cywilizacyjnych.

– Zależy nam na tym, aby nasi mieszkańcy mieli szansę na skorzystanie z bezpłatnych badań. Każdy z nas cierpi na brak czasu, więc taka akcja, gdzie wiele badań można zrobić w jednym czasie i w jednym miejscu jest bardzo potrzebna – dodaje Stanisław Martuzalski,  członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

W „Białej niedzieli ” weźmie też udział Państwowa Inspekcja Sanitarno – Epidemiologiczna z Jarocina, która  wesprze akcję  w zakresie  profilaktyki zakażeń HIV/AIDS oraz uzależnień od tytoniu, alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

– To pierwsza od wielu lata  taka akcja profilaktyczna dla mieszkańców organizowana przez nasz szpital. Mamy nadzieję, że dzięki tym badaniom pomożemy naszym mieszkańcom w dbaniu o ich zdrowie. Wiadomo bowiem powszechnie, że zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć . I  jeśli „Biała niedziela” spotka się z zainteresowaniem – zapewne będziemy ją cyklicznie powtarzać – podkreśla Leszek Mazurek, prezes jarocińskiego szpitala.

Dodatkową atrakcją dla mieszkańców będzie karetka  Pogotowia Ratunkowego. Każdy, kto będzie chciał-  będzie   mógł zobaczyć, jak jest wyposażona.

Poniżej miejsca, w których będzie można wykonać bezpłatne badania w Szpitalu w Jarocinie:

  1. badania laboratoryjne: morfologia, poziom cukru, TSH, poziom cholesterolu będą wykonywanew budynku F na parterze, pokój 01 punkt pobrań materiału do badań
  2. badanie EKG + pomiar ciśnienia tętniczego krwi, wagi ciała wraz z konsultacją prof. Jacka Piątka, który oceni ryzyko wystąpienia chorób sercowo – naczyniowych w budynku F, na I piętrze, w Sali konferencyjnej pokój nr 12
  3. cytologię w ramach profilaktyki raka szyjki macicy wykona dr n. med. Włodzimierz Budzyński w Poradniach Specjalistycznych, budynek E, wejście 3
  4. porady dietetyka z zakresu prawidłowej diety również będą udzielane w Poradniach Specjalistycznych, budynek E, wejście 3,

 

 

 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick