Pięciu naszych samorządowców zostało „Filarami Samorządu Terytorialnego”

3
Fot. powiatostrzeszowski.pl
Pięciu samorządowców z Południowej Wielkopolski otrzymało tytuł "Filaru Samorządu Terytorialnego". Wśród nich znaleźli starosta ostrzeszowski Lech Janicki, Marian Adamek (burmistrz Pleszewa), Bożena Budzik (burmistrz Nowych Skalmierzyc), Andrzej Miklas (wójt gminy Koźminek) oraz Piotr Psikus (burmistrz Kępna).

Tytuł „Filaru Samorządu Terytorialnego” otrzymał starosta ostrzeszowski Lech Janicki, a także Marian Adamek (burmistrz Pleszewa), Bożena Budzik (burmistrz Nowych Skalmierzyc), Andrzej Miklas (wójt gminy Koźminek) oraz Piotr Psikus (burmistrz Kępna). Kapituła wyróżniła ich „za długoletnią i wybitną działalność na rzecz rozwoju wielkopolskiego samorządu lokalnego”.

Lech Janicki został wyróżniony jako jeden z trzech starostów i otrzymał tytuł razem ze starostą wrzesińskim Dionizym Jaśniewiczem oraz starostą poznańskim Janem Grabkowskim. – Najlepszą oceną pracy samorządowca jest werdykt jego wyborców. To właśnie wyborcy, wybierając daną osobę na kolejną kadencję, wystawiają pozytywną opinię o jej dotychczasowej działalności – powiedział podczas wręczenia tytułu Mirosław Broniszewski, przewodniczący Rady Stowarzyszenia Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia Studiów Samorządowych.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

– Mam poczucie satysfakcji, że doceniono moją pracę jako starosty. Jestem samorządowcem od 1990 roku. Przez te lata nabrałem doświadczenia i spokoju. W pracy samorządowca można ładnie mówić, ale trzeba też umieć słuchać. Nawet jeśli się z kimś nie zgadzamy, to bardzo ważny jest szacunek do drugiego człowieka, bo każda, nawet najbardziej błaha dla nas sprawa może być niezwykle ważna dla kogoś innego – mówi portalowi wlkp24.info starosta ostrzeszowski Lech Janicki.

Nagrodzony samorządowiec wyjaśnia, że lata doświadczenia dały mu większy spokój przy podejmowaniu trudnych decyzji. – Mając bagaż doświadczenia mam spokojną głowę, podpieram się zdobytą wiedzą i korzystam z szerszej perspektywy patrząc na różne sprawy. To pomaga w codziennej pracy – dodaje.

Lech Janicki już zdecydował, że dobiegająca końca kadencja samorządu nie będzie jego ostatnią, jeśli wyborcy zdecydują, że chcieliby ponownie na niego postawić. – Mam jeszcze siedem lat do wieku emerytalnego i chcę kontynuować pracę samorządową, przez to, że mam bagaż doświadczeń. Nie mam podstawy przypuszczać, że jestem nieakceptowany, choć na pewno są tacy, którzy oceniają mnie lepiej lub gorzej. Ale będę startował w jesiennych wyborach – zapowiada starosta Janicki.

Aby zostać w ten sposób wyróżnionym należy przepracować w samorządzie co najmniej cztery kadencje w przypadku starostów i sześć w przypadku wójtów i burmistrzów. W ciągu ostatnich ośmiu lat przyznano 23 takie wyróżnienia w skali 900 samorządowców, którzy piastowali te funkcje od 1990 roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Bożena budzik, filarem samorządu ??? Też coś , przecież ta pani ma sprawę o mobbing ha ha, kto wybiera i nadaje te tytuły !!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick