Pięć milionów złotych dla mieszkańców

0
Pięć milionów złotych – tyle w tym roku na realizację różnych zadań przeznaczy miasto Kalisz w ramach budżetu obywatelskiego.

– Zapraszamy mieszkańców do składania propozycji. Po weryfikacji zadania możliwe do zrealizowania zostaną przedstawione kaliszanom, którzy dokonają wyboru podczas głosowania. Obowiązujące w tym roku procedury powinny zapewnić jak najlepsze funkcjonowanie Budżetu Obywatelskiego – mówi prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

W stosunku do ubiegłorocznej edycji wprowadzono zmiany, służące rzetelnej weryfikacji zgłaszanych wniosków.

Wszystkie propozycje będą zweryfikowane przez Wydział Gospodarowania Mieniem, który sprawdzi, czy zadania umiejscowione są na terenie należącym do miasta. Następnie Wydział Budownictwa, Urbanistyki i Architektury zbada zgodność wniosku z planem zagospodarowania przestrzennego. W trzecim etapie do procesu włączą się wydziały merytoryczne, do których należeć będzie późniejsza realizacją zadań.

Zgłoszone propozycje zadań mają być opiniowane również przez Rady Osiedli, Komitet Rewitalizacji oraz zespół złożony z radnych Rady Miejskiej Kalisza.

W ramach Budżetu Obywatelskiego nie mogą być realizowane zadania m. in. dotyczące wykonania samej dokumentacji projektowej, bądź przewidujące tylko jeden z etapów większego projektu, a także wymagające zgody lub zezwolenia w formie decyzji administracyjnej jednostki innej niż Miasto Kalisz.

Zarówno zgłaszanie wniosków, jak i głosowanie będą możliwe drogą listowną. Ponadto wnioskodawca będzie musiał wyrazić zgodę na upublicznienie swojego imienia i nazwiska.

Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z mieszkańcami Kalisza w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2018 rok:

4 maja – 16 czerwca 2017 r. – zgłaszanie propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego

15 maja – 21 lipca 2017 r. – weryfikacja zgłoszonych propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego

do 25 sierpnia 2017 r. – ogłoszenie listy propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego, które zostaną poddane pod głosowanie oraz listy propozycji zadań odrzuconych z podaniem uzasadnienia

1 września – 29 września 2017 r. – głosowanie nad propozycjami zadań do Budżetu Obywatelskiego

do 31 października 2017 r. – publikacja listy zadań do realizacji

źródło: kalisz.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick