Piąty Klasyk Skalmierzycki tuż, tuż!

0
Materiały organizatora
Piąty Klasyk Skalmierzycki zbliża się wielkimi krokami. W tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego ponownie wezmą udział zawodnicy z całego kraju. Sportowa rywalizacja odbędzie się 9 czerwca.

W rywalizacji w Parku Miejskim przy ul. Kamiennej w Nowych Skalmierzycach przystąpią dzieci, które będą rywalizowały na torze przeszkód oraz w jeździe na czas. Najmłodsi będą mogli stanąć do rywalizacji także w kategoriach wiekowych. Organizatorzy przygotowali z myślą o nich wiele atrakcji w tym dmuchańce, zajęcia z animatorami, wóz strażacki, nauka pierwszej pomocy, znakowanie rowerów czy stoiska z lodami.

Najważniejsze ściganie rozpocznie się jednak trochę później. O godz. 10.00 wystartują mężczyźni w kategoriach M5 i M6, którzy będą mieli do pokonania 5 okrążeń wyścigu (ok. 66 km). Dwie minuty później wystartują kobiety oraz mężczyźni w kategorii M7. Będą oni rywalizować na dystansie 53 km (cztery okrążenia).

Około godz. 12.00 wystartują zawodnicy w kategoriach od M1 do M4, a także służby mundurowe. Zawodnicy startujący w południe będą mieli do pokonania 6 okrążeń, a więc dystans 80 km.

Patronat nad 5. Klasykiem Skalmierzyckim objęli: Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska, Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak, Bartosz Mikler (kolarz zawodowy specjalizujący się w wyścigach przełajowych, Mistrz Polski U-23, Wicemistrz Polski Elity, Ministra Kolarstwa), blogerka Ewa Kołodziej.

– Udział w wyścigu zapowiedzieli zwycięzcy poprzednich edycji oraz jeden z byłych kolarzy Bartłomiej Matysiak, były Mistrz Polski w kolarstwie szosowym (był zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice, Team Hurom). Obecnie Bartek jest emerytowanym kolarzem i pracuje w drużynie World Tour CCC jako mechanik – mówią organizatorzy.

Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info objęły patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Materiały organizatora
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick