Pewna wygrana BM Slam Stali. Ostrowianie coraz bliżej "ósemki" [WIDEO]

Ostrowianie bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie, od prowadzenia 12:0. Goście po przerwie na żądanie zaczęli łapać z każdą kolejną minutą swój rytm gry, jednak w zespole Michała Dukowicza brakowało lidera, którym bez wątpienia wcześniej był Dominic Artis (kontrakt Amerykanina wykupiła drużyna Olimpija Ljubljana).

Gospodarze kontrolowali mecz, grając szybką koszykówkę, wykorzystując także przewagę pod koszem. Wygrana zbiórka i bardzo dobra skuteczność z gry poprowadziła ostrowian do zwycięstwa 87:77. Kolejny raz drużyna prowadzona przez Łuaksza Majewskiego miała problemy w rzutach z dystansu (6/29 za trzy punkty). W meczu z osłabioną ekipą MKS-u nie miało to jednak większego znaczenia.

Najskuteczniejszym graczem BM Slam Stali był Daniel Szymkiewicz, autor 19 punktów, 4 zbiórek i 4 asyst. W drużynie gości solidnie zagrał Filip Put, który rzucił 14 „oczek”.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – MKS Dąbrowa Górnicza 87:77 (26:16, 23:25, 22:17, 16:19)
BM Slam Stal: Szymkiewicz 19, Żołnierewicz 15, Dambrauskas 15, Threatt 11, Jevtović 9, Jackson 9, Mokros 7, Dylewicz 2, Garbacz 0, Ryżek 0, Główka 0.
MKS: Put 14, Watts 13, Douvier 12, Piechowicz 12, Śmigielski 11, Harris 7, Holder 6, Fraser 2, Bigaj 0, Chorab 0.