Pędzili mimo ostrzeżeń. Pięciu straciło prawo jazdy

0
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w miniony weekend wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Prędkość". Mimo ostrzeżeń pięciu kierowcom zabrano prawo jazdy.

Funkcjonariusze sprawdzili ponad 350 kierującym prędkość z jaką poruszali się po drogach naszego regionu. Pomimo zapowiedzianej akcji, ponad 260 kierujących nie zastosowało się do znaków ograniczenia prędkości, w tym 5 kierowców straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy z powodu przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50km/h.

Rekordzistą okazał się 28-letni kierujący, który 14 lipca po godzinie 16:00 na drodze powiatowej poruszał się z prędkością 134km/h. Tego samego dnia został zatrzymany 24-latek, który jechał 109km/h – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

Następnego dnia, kilkanaście minut po 7:00 policjanci zatrzymali 61-latka, który w mieście poruszał się z prędkością 131km/h. Po 18:00 został zatrzymany 28-latek, który jechał 101km/h.

W niedzielę został zatrzymany 57-latek, który przekroczył dozwoloną prędkość o 59km/h.

źródło: ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick