Pędził trzy raz szybciej niż można. Stracił prawo jazdy

0
Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego stracił uprawnienia do kierowania 20-letni mężczyzna. W Ostrowie Wielkopolskim jechał z prędkością prawie trzy razy większą niż dozwolone 50 km na godzinę.

Jak informuje rzecznik ostrowskiej policji st. sierż. Małgorzata Łusiak, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowie Wielkopolskim zauważyli 9 lipca, około godz. 17:45, samochód osobowy marki Fiat Brawo, którego kierowca jechał zdecydowanie za szybko. Pomiar prędkości wykonany w terenie zabudowanym wskazał wynik 128km/h.

Z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości o 78/ km/h, policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo, 20-latek został ukarany mandatem, a do jego konta zostało dopisane 10 punktów karnych – mówi rzecznik ostrowskiej policji.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że zwiększona prędkość wydłuża drogę hamowania, a w chwili zdarzenia drogowego powoduje zwiększenie sił przeciążenia działające na osoby w pojeździe.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick