Pędził 103 km/h w terenie zabudowanym

0
"Rażące przekroczenie prędkości" - tak można nazwać zachowanie kierowcy, którego zatrzymali kaliscy policjanci. Mężczyzna pędził 103 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 38-latek, który pędził przez Kalisz z prędkością 103 km/h.  – Być może panująca deszczowa aura nie kojarzy się z wakacjami. Jednak na drogach panuje zwiększone natężenie ruchu związane z wyjazdami do miejsc letniego wypoczynku. Apelujemy o rozsądek na drodze – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Zmiana przepisów pozwalająca zatrzymywać prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h obowiązuje już ponad trzy lata, ale nie wszyscy kierowcy przestrzegają ograniczeń na drogach, nadal ryzykując utratą dokumentu. Kierowca opla, którego rajd nagrał policyjny fotoradar, będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 400 zł. Na jego konto trafiło też 10 pkt karnych.

ZOBACZ TEŻ: Pijany wiózł trzech pasażerów. Uderzył w ogrodzenie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick