Patriot Rock na stulecie niepodległości i nadanie imienia szkole pod patronatem prezydenta

1
Uroczystości związane z nadaniem Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie imienia Powstańców Wielkopolskich 1918/19, otrzymały Patronat Narodowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Nadanie imienia Powstańców Wielkopolskich 1918/19 Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie będzie jednym z najważniejszych elementów obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Władze powiatu od wielu tygodni starały się o patronat prezydenta Andrzeja Dudy nad tą uroczystością. Właśnie go otrzymały.

„W roku wielkiego narodowego jubileuszu; w setną rocznicę zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego; w hołdzie jego bohaterom, którzy walcząc o niepodległą Rzeczpospolitą, dali przykład męstwa, poświęcenia i patriotyzmu; z wyrazami uznania dla władz Powiatu Jarocińskiego oraz społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie; w przekonaniu, że godne upamiętnienie Powstańców Wielkopolskich, ich ofiarności oraz skuteczności w staraniach o wolność i pomyślność państwa polskiego jest dla nas, współczesnych Polaków, źródłem dumy oraz inspiracją do pracy dla Ojczyzny” – czytamy w liście przysłanym do władz starostwa z Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Harmonogram obchodów jest jednak znacznie bardziej okazały. W ich organizację włączyli się także przedstawiciele 16. Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie. To właśnie na terenie jednostki będzie sporo atrakcji dla mieszkańców. – Mamy zawartą umowę o współpracy z jednostką wojskową w Jarocinie, otrzymujemy też duże wsparcie ze strony płk. Jarosława Grzesznika – podkreśla Mirosław Drzazga, wicestarosta jarociński.

Uroczystości odbędą się 22 września. W ramach koncertu Patriot Rock, który odbędzie się na terenie jednostki wojskowej, wystąpią: KSU, które obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia oraz Małgorzata Ostrowska.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick