Patrole wyjeżdżają na drogi. Akcja „Prędkość” przez cały weekend

0
Tylko w pierwszy weekend wakacji na polskich drogach zginęło 40 osób, a wypadków funkcjonariusze odnotowali dokładnie 335. 75 zdarzeń spowodowanych było nadmierną prędkością. To nieustannie najczęstsza przyczyna wypadków drogowych.

Odpowiedź policjantów na sytuację, w której kierowcy wciąż zbyt mocno wciskają pedał gazu to regularna organizacja akcji „Prędkość”. Nadchodzący weekend to na drogach w całym kraju kolejna wzmożona kontrola tego, z jaką szybkością kierowcy pokonują kilometry.

Cel jest prosty – dyscyplina kierowców i zapewnienie bezpieczeństwa na drogach innym uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci z ostrowskiej drogówki do tych działań także się włączą. Większość patroli wyjedzie na drogi na terenie całego powiatu ostrowskiego.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości można otrzymać mandat w wysokości od 50 do 500 złotych od 1 do 10 punktów karnych, a w skrajnych przypadkach funkcjonariusz ma prawo zabrać kierowcy dokument prawa jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu oraz skierować sprawę przekroczenia prędkości do sądu.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick