Pasażer zakleszczony. Ciężarówka do przewozu zwierząt uderzyła w drzewo [AKTUALIZACJA]

0
archiwum wlkp24.info
Jedna osoba została ranna w wyniku uderzenia w drzewo pojazdu ciężarowego przystosowanego do przewozu zwierząt. Do ostrowskiego szpitala przetransportowało ją LPR. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe południe w Borzęciczkach (gmina Koźmin Wielkopolski).

Wezwani na miejsce strażacy musieli wydostać pasażera pojazdu z kabiny, ponieważ mężczyzna był zakleszczony w kabinie. – Informację o zdarzeniu drogowym w Borzęciczkach otrzymaliśmy dwie minuty przed 12.00. Wynikało z niej, że samochód przystosowany do przewozu zwierząt uderzył w drzewo – wyjaśnia kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy KP PSP w Krotoszynie.

Jak informuje, obrażenia odniósł tylko pasażer. Kierowcy pojazdu nic się nie stało.

Na miejscu występują utrudnienia w ruchu, które mogą potrwać do ok. 15.30.

AKTUALIZACJA – 14.23

Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowała poszkodowanego mężczyznę w wieku 40 lat do szpitala. To mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Kierowcą ciężarówki był – jak ustaliła wstępnie policja – 25-letni mieszkaniec gminy Pępowo. Opuścił pojazd o własnych siłach.

– Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przed ciężarówką jechał samochód osobowy, przed który wybiegło zwierzę. Gwałtownie zahamował. To samo zrobił kierujący samochodem ciężarowym. Chcąc uniknąć zderzenia z osobówką, skręcił i zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo – wyjaśnia w rozmowie z portalem wlkp24.info asp. sztab. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ciężarówką przewożone były krowy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick