Muzeum Parowozownia zaprasza. Już w niedzielę

0
W niedzielę 11 czerwca odbędzie się piąta edycja Festynu Kolejowego w Muzeum Parowozownia Jarocin. Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Kolei Wielkopolskiej, a patronem medialnym TV Proart.

Festyn jest okazją do zwiedzenia licznych eksponatów i ponad 50 sztuk taboru zgromadzonych w muzeum. Ponadto swoje lokomotywy zaprezentuje m.in. firma PKP CARGO S.A., Majkoltrans Sp. z o.o., oraz Klub Sympatyków Kolei z Wrocławia. Poza tym prezentowane będą specjalistyczne maszyny torowe podbijarka rozjazdów firmy PORR Polska S.A. i profilarka torowa firmy Strabag Polska Sp. z o.o..

Wśród atrakcji festynu znajdą się pokazy kolejowych modeli i makiet modułowych, przejazdy kolejką parkową Pecna oraz drezyną ręczną. Nie zabraknie również zajęć dla najmłodszych prowadzonych przez animatorów i instruktora warsztatów ceramicznych. Na miłośników motoryzacji natomiast czekać będą zabytkowe samochody i ciągniki. W trakcie imprezy odbędą się również przejazdy pociągiem retro prowadzonym parowozem TKh 05353. Możliwość zakupu biletów na pociągi do Mieszkowa i Żerkowa wyłącznie na terenie festynu, przed odjazdem pociągów (liczba biletów ograniczona). Festyn trwać będzie od godziny 9:30-16:00.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick