Park Radolińskich pięknieje! Jakie zmiany zajdą? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

0
Fot. jarocin.pl
Park Radolińskich w Jarocinie przechodzi modernizację i już teraz widać, że wiele się tam zmieni! Pojawiły się pierwsze nasadzenia rododendronów. Kolejne nasadzenia drzew i krzewów są już na finiszu. Park zostanie oświetlony kolejnymi lampami LED, trwa tam także budowa amfiteatru.

Prace ogrodnicze na terenie Parku Radolińskich w Jarocinie miały zakończyć się z końcem kwietnia. Już teraz wiadomo, że potrwają jeszcze kilka lub kilkanaście dni. Powodem był wydłużony czas oczekiwania na dostawę roślin, które sprowadzane są z zagranicy. Kolejną nieplanowaną zmianą są parametry niektórych z roślin. – Wszystkie zmiany w zakresie nasadzeń w Parku Radolińskich zostaną ujęte w aneksie do umowy na wykonanie inwestycji. Jeśli nasadzone zostaną rośliny o mniejszych parametrach, wykonawca otrzyma za nie odpowiednio niższe wynagrodzenie. W związku z problemami z terminami dostaw i dostępnością roślin, firma wykonawcza zwróciła się do Urzędu Miejskiego w Jarocinie z prośbą o przedłużenie czasu realizacji zadania. Gmina nie wyraziła na nią zgody. Będzie to skutkowało tym, że za każdy dzień opóźnienia urząd naliczy wykonawcy karę umowną – informuje jarociński samorząd.

Na terenie parku trwają nie tylko prace ogrodnicze, ale także zakończyła się renowacja ruin kościoła św. Ducha, na ukończeniu są prace przy budowie amfiteatru. W parkowych alejkach, pokrytych nowymi nawierzchniami, postawiono klimatyczne ławki. Alejki, pałac oraz drzewostan nocą rozświetlają nowoczesne i energooszczędne lampy. Na terenie parku pojawi się trzykrotnie więcej lamp, niż dotychczas.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick