Panowie badajcie się! Ruszyła czwarta edycja Movember Polska

1
Ruszyła czwarta już edycja Movember Polska - kampanii społecznej poświęconej profilaktyce raka jąder i prostaty. W akcję, której symbolem są …wąsy, po raz kolejny aktywnie włącza się PGNiG Superliga. Przez cały listopad ambasadorzy z 16 klubów będą zachęcać do zapuszczania wąsów i regularnych badań. Z ramienia kaliskiego MKS-u będzie to robił bramkarz Łukasz Zakreta.

Jak co roku celem kampanii Movember jest podnoszea.nie świadomości mężczyzn w całym kraju na temat profilaktyki raka jąder i prostaty.

 Dzięki seriom spotkań z bezpłatnymi badaniami, okolicznościowym meczom piłki ręcznej w ramach PGNiG Superligi, a także działaniom w mediach społecznościowych, organizatorzy Movember chcą w tym roku przebadać ponad 2000 osób – mówi Jakub Kajdaniuk z zarządu Fundacji Kapitan Światełko. – Dzięki zaangażowaniu sportowców i partnerów akcji możliwe będzie także zwiększenie zasięgu kampanii w mediach tradycyjnych i internecie. Staramy się, by w listopadzie wszyscy kojarzyli wąsy z męskim zdrowiem i sami zaczynali interesować się własnym.

W rolę ambasadorów kampanii wcielają się w tym roku szczypiorniści wszystkich drużyn PGNiG Superligi. Wzięli oni udział w tworzeniu serii niecodziennych spotów – MOhistorii, opowiadających o różnych aspektach męskiego zdrowia, które już od wiosny prezentowane były za pośrednictwem mediów społecznościowych, przypominając mężczyznom w całym kraju, że dbanie o zdrowie intymne nie może ograniczać się do jednego miesiąca w roku. – Już w poprzednim sezonie podjęliśmy działania w celu promocji Kampanii Movember, ale współpraca z Fundacją Kapitan Światełko spodobała nam się tak bardzo, że zostaliśmy jej Ambasadorami – mówi Justyna Woja, rzecznik PGNiG Superliga. – Cel jest jasny – zapobieganie typowo męskim chorobom, a dzięki zaangażowaniu zawodników PGNiG Superligi, jesteśmy w stanie dotrzeć do grupy docelowej. Włączanie się w tego typu akcje to dla PGNiG Superligi realizacja ważnego filaru komunikacji jakim jest CSR. Sportowcy podejmują codzienną walkę na boisku, wychodzą z niej zwycięsko lub nie, w walce z rakiem nie jest tak łatwo, dlatego staramy się wspierać kampanie ratujące życie.

W kaliskim MKS-ie w rolę Wąsacza, który zachęcał będzie panów do  zainteresowania się tematem profilaktyki nowotworowej i regularnych badań, wcieli się Łukasz Zakreta. W listopadzie, na wąsate zmieni się też klubowe logo.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Super! Tylko przydałyby się jeszcze jakieś akcje badające prostatę u młodych mężczyzn.
    Bo jeśli trzeba iść do swojego rodzinnego i prosić się o skierowanie… a lekarz pyta a co panu dolega… to już wszystkim się odechciewa.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick