Pamiętali o zmarłych kolegach ze służby [ZDJĘCIA]

0
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
Policjanci i strażacy z Południowej Wielkopolski odwiedzili groby zmarłych kolegów ze służby. Zapalili na ich grobach znicze oraz uczcili ich pamięć minutą ciszy.

Początek listopada to czas, kiedy odwiedzamy groby, by pomodlić się za zmarłych z rodzin, sąsiadów, znajomych, pracowników czy poprzedników. Ta ostatnia myśl motywowała policjantów z Południowej Wielkopolski, którzy zapalili znicze na grobach byłych kolegów ze służby, którzy odeszli w minionych miesiącach czy latach.

Pamięć o nich od dawna podtrzymują także uczniowie szkół z naszego regionu. „Mundurowi” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim uporządkowali groby, złożyli kwiaty i zapalili znicze na mogiłach tragicznie zmarłych: Walentego Szulca, Marcina Barłoga i Jana Stachelskiego – przedwojennych policjantów Policji Państwowej którzy spoczywają na cmentarzach w Nowych Skalmierzycach i Gostyczynie.

Podobnie postąpili m.in. policjanci z Krotoszyna, którzy także po raz kolejny zapalili znicze na grobach zmarłych kolegów. – Akcja ta, która trwa od wielu lat, jest dowodem na to, że pamiętamy o tych, którzy odeszli.  Światełko na grobie każdego z naszych kolegów jest symbolem wdzięczności za wspólne lata służby, ale i przyjaźni – mówią funkcjonariusze z Krotoszyna.

Podobnie uczyniło wielu strażaków, którzy również odwiedzili groby zmarłych kolegów. Zrobili to m.in. druhowie z OSP Kobylin.

Fot. Fanpage OSP Kobylin

sebastian.matyszczak@tvproart.pl