Pacjentka z Krotoszyna bez koronawirusa. Szokujący film nagrany w izolatce

45
screen z materiału wideo (całość poniżej)
Do szpitala w Krotoszynie dotarły wyniki badań próbek, które zostały pobrane od 26-letniej pacjentki z Krotoszyna. Kobieta trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy we wtorek z wysoką gorączką i trudności z oddychaniem. Natychmiast została odizolowana, a pobrane od niej wymazy trafiły do laboratorium w Warszawie. Dały one wynik ujemy i wykluczono obecność koronawirusa. Krotoszynianka opublikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych poruszające wideo, w którym opisuje, jak wyglądała cała procedura diagnozowania wirusa w jej organizmie.

26-latka trafiła na krotoszyński SOR we wtorek rano z wysoką gorączką, trudnościami z oddychaniem i bólem mięśni. Istniało podejrzenie zakażenia koronawirusem dlatego pacjentka została odizolowana od reszty pacjentów.

CZYTAJ: Krotoszyn. Podejrzenie koronawirusa w szpitalu? [AKTUALIZACJE]

W sobotę do szpitala w Krotoszynie dotarły wyniki badań z laboratorium w Warszawie, które dały wynik ujemny. Placówka poinformowała o tym wydając oświadczenie:

„Informujemy, że badania wykonane przez Państwowy Zakład Higieny w Warszawie u pacjentki przebywającej w izolacji, w Szpitalu Powiatowym w Krotoszynie, na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dały wynik ujemny. 

Oznacza to, że u pacjentki przebywającej w izolatce nie wykryto koronawirusa SARS-CoV-2. Stan pacjentki uległ poprawie. Na chwilę obecną szpital kontynuować będzie jej dalsze leczenie, choć nie jest już konieczne zastosowanie izolacji.

Podczas opieki nad chorą personel szpitala podjął działania i zastosował procedury związane z obowiązującą w SPZOZ w Krotoszynie: „Ścieżką przyjęcia pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, który zgłosił się do szpitala samodzielnie”. Szpital był więc przygotowany na ewentualne zaistnienie takiej sytuacji.”>Na swoim profilu w mediach społecznościowych, krotoszynianka zamieściła 11-minutowe wideo, które zostało nagrane w izolatce. Kobieta opowiada o sytuacji, jaka miała miejsce w krotoszyńskim szpitalu, gdy pojawiło się podejrzenie na obecność u niej koronawirusa. W nagraniu kobieta podkreśla, że placówce i personelowi medycznemu nie ma nic do zarzucenia. – Lekarz Internista skierował mnie na Izbę Przyjęć do szpitala w Krotoszynie. Już wiem, że nie powinnam się w ogóle tutaj znaleźć. Powinnam zostać skierowana do Szpitala Zakaźnego. Tak się jednak nie stało. (…) Szpital wtedy stosował się do procedur. Podczas gdy ja próbowałam łapać oddech, doktor obdzwonił kilkanaście szpitali zakaźnych, z którymi powinien się kontaktować według procedur. (…) Szybko okazało się, że pomimo jednoznacznych objawów wirusa żaden ze szpitali nie chciał mnie przyjąć – opowiada 26-latka w opublikowanym przez siebie wideo.

26-latka z Krotoszyna, u której podejrzewano koronawirusa opublikowała wideo nagrane z krotoszyńskiej izolatki.

Opublikowany przez wlkp24.info Sobota, 29 lutego 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

45 KOMENTARZE

 1. Cały Krotoszyn, na dzień dobry lekarz powinien podać leki i tlen, a później wydzwaniac po innych szpitalach co dalej robić ,nie pierwszy raz tak traktują pacjentów najlepiej zwalić winę na procedury za swoją nieudolność

  • Na dzień dobry, znudzony / niedouczony poczytaj o procedurach przy podejrzeniu koronowirusa , a swoje uwagi wsadz sobie ……..

 2. Pani Aniu, super Pani czyta z kartki mam wrażenie, że jest Pani „Jak tajemniczy klient w banku”, ale w Pani przypadku „pacjent” sprawdzający rząd przygotowany do walki z koronowirusem. No i na końcu gest mówiący o tym, że to parodia…

  • To co, już nie można skrytykować nieudolnego rządu PiS? W normalnym kraju taka władza podałaby się do dymisji tylko że Polakom bliżej do Białorusi więc to tolerują.

  • Nawet jeśli Pani czyta z kartki to co z tego? Film trwa prawie 12 min a ta Pani jest w trakcie leczenia ciężkiej choroby. Uważam że miała prawo spisać swoje myśli na kartkę żeby jej wypowiedź była spójna. Nie trzeba znaleźć się w izolatce, żeby mieć wrażenie, że nasz rząd 'lekko’ zakłamuje rzeczywistość. Dla ludzi którzy od zawsze wierzą w PiS prawa jest tylko jedna, ważne że dla tych trzeźwo myślących ta prawda to g…o prawda. Pozdrawiam

  • Przecież szpital podlega staroście z PSL A wy macie pretensje do PIS. To lekarze sie pogubili i nie znali procedur w Krotoszynie.

  • Oczywiście, że można krytykować rząd. Jednak wszyscy boją się zarazić koronowiruem. Był strach, jak okazało się, że może być osoba zarażona tak blisko nas. A Pani sobie robi „eksperyment”. Żaden kraj nie jest przygotowany na taką epidemię. To nie jest powód do żartów. Co Panią zdradza rewelacyjny wygląd. Po takiej gorączce niekiedy nie pamieta co dzieje się wokół nas. I właśnie kwarataną została objęta tylko matka, a tak jak Pani mówi, że inni pytali co z pozostałymi członkami rodziny.

  • A może rewelacyjny wyglad to zasluga kilkunastu kroplowek? Na prawdę uważacie, że sytuacja jaka w tym momencie panuje w Polsce i na świecie to temat do żartów?! Nie życzę nikomu znaleźć się w takiej sytuacji, gdzie czekasz i nie wiesz co Ci dolega.

  • A możesz ubrać jaką chcesz, ta Pani ma prawo być rozczarowana i w sposób emocjonalny opowiadać o swoich doświadczeniach. Zestawia i punktuje realną sytuację z tym co komunikuje rząd.

 3. Niestety mnie to nie dziwi po ostatnich próbach leczenia się na NFZ to jest tragedia , jakie jest podejście do pacjenta i ile się czeka na przyjęcie do specjalisty z skierowaniem PILNE .

 4. Tak poprzednicy byli udolni. Najlepiej im wychodziło rozsprzedawanie majaku narodowego… A służba zdrowia za
  ich rządów działała wręcz perfekcyjnie.

 5. Jeżeli poprzednicy byli źli, to nie należy ich błędów powielać, tylko robić dobrze. Jest jeszcze gorzej niż było.

  • O tej porze roku grypa była i bedzie . Goraczka tej pani ? 38? nawet przy ” zwyklej ” grypie jest wyzsza. Dusznosci ? bol miesni ? Poszlaby do lozka , wziela sie za babcine sposoby , bo grypa przeziebiona to dopiero problem .

 6. Nawet jeśli Pani czyta z kartki to co z tego?! Film trwa prawie 12 min, a ta Pani jest w trakcie leczenia ciężkiej choroby. Uważam, że miała prawo spisać swoje myśli na kartkę, żeby jej wypowiedź była spójna. Nie trzeba znaleźć się w izolatce, żeby mieć wrażenie, że nasz rząd 'lekko’ zakłamuje rzeczywistość. Ludzie którzy, od zawsze wierzą w PiS widzą tylko jedną prawdę, dobrze, że ci trzeźwo myślący wiedzą, że ta prawda to g…o prawda. Pozdrawiam

 7. Czytając myśli popleczników jaśnie nam panujących można stwierdzić, że lepiej nie czytać, lepiej nie chorować i lepiej w ogóle nic nie myśleć albo myśleć tak jak chce władza. Bo jeśli już ktoś wyrazi swoją opinię i nie daj boże skrytykuje partię, która rządzi i ma prezesa który za nic nie odpowiada, to jest albo ruskim agentem albo w najlepszym wypadku „celebrytką”.
  Wszędzie dookoła zarażeni, tylko nie u nas … albo KŁAMIĄ albo koronawirus boi się Kaczyńskiego. Innego wyjaśnienie nie ma.

 8. Do Małgosia– „Małgosia kolejna celebrytka” w stylu – znowu nie mogę niczym mądrym zabłysnąć, może zabłysnę hejtując innych.

 9. Czytając myśli popleczników jaśnie nam panujących można stwierdzić, że lepiej nie czytać, lepiej nie chorować i lepiej w ogóle nic nie myśleć albo myśleć tak jak chce władza. Bo jeśli już ktoś wyrazi swoją opinię i nie daj boże skrytykuje partię, która rządzi i ma prezesa który za nic nie odpowiada, to jest albo ruskim agentem albo w najlepszym wypadku „celebrytką”.
  Wszędzie dookoła zarażeni, tylko nie u nas … albo KŁAMIĄ albo koronawirus boi się Kaczyńskiego. Innego wyjaśnienie nie ma.

 10. Widac wiekszosc komentarzy zwolennikow rzadu PIS rece opadaja a tak kazdy zarzeka sie ze na nich nie glosuje no i prosze wylalo sie mleko

 11. Wspólczuję tej Pani stresu na jaki była narazona, ale nie wypisujce niektórzy bzdur!!!! że ta Pani jest cięzko chora. Bylam wielokrotnie CIĘŻko chora, moi bliscy, byli cięzko chorzy i człowiek cięzko chory nie ma ani sił ani nawet takich pomysłów aby coś nagrywać, no i niestety cięzko chory człowiek wygląda trochę inaczej. Oczywiście ja rozumiem stres i strach, bo sama bym się bała, ale moi dordzy, na pewno Ta pani nie jest cięzko chora. Smiech na sali jednym słowem.

 12. Ja wam ludzie współczuję. W naszym kraju panuje raka znieczulica że ani Hitlera nie będzie trzeba i da mi się wyzabijamy. Zero współpracy tylko kazfybpayrzg jak by tu drugiego do dołka wdup*zyć żeby Tobie było lepiej . Współczuję naprawdę bo mało w naszym kraju już jest normalnych ludzi :/

 13. Mam nadzieję, że jeżeli okaże się, że Pani konfabuluje, a wszystkie procedury zostały przeprowadzone prawidłowo, zgodnie z wytycznymi to oczekuję, że poniesie konsekwencje prawne wynikające z siania paniki i poświadczania nieprawdy, oraz szkalowania pracowników tegoż szpitala. W ciągu kilku godzin Pani została internetową celebrytką, o której wszędzie głośno.

 14. Mam nadzieję, że jeżeli okaże się, że Pani konfabuluje, a wszystkie procedury zostały przeprowadzone prawidłowo, zgodnie z wytycznymi to oczekuję, że poniesie konsekwencje prawne wynikające z siania paniki i poświadczania nieprawdy, oraz szkalowania pracowników tegoż szpitala. W ciągu kilku godzin Pani została internetową celebrytką, o której wszędzie głośno. Jakoś szybko wróciła do formy prezentowanej w filmiku, zaledwie kilka dni bo bardzo ciężkim przebiegu choroby… Wspólczuję pracownikom służby zdrowia w zaistniałej sytuacji. Tysiące roszczeniowych,rozhisteryzowanych hipochondryków, którzy „mają koronowirusa” gdyż tak zawyrokował Dr Google i Dr Yahoo.

 15. oby to nie dotarło do nas bo koniec z taką służbą zdrowia nie damy rady i wszędzie te procedury paranoja do tego sprzętu nie ma i jakby przyszło co do czego to kogo będą ratować jak mamy 2 respiratory na Województwo .STRACH SIĘ BAĆ !

 16. Kłamstwa PiS demaskuje i obnaża życie

  Pacjentka mówi prawdę

  PiS mówi że jesteśmy gotowi, a mamy dowód że teoria rozmija się z praktyką.

 17. Tak jesteśmy gotowi na przyjęcie koronawirusa, że aż to przeraża. Na oddziale na którym pracuję przebywał pacjent, u którego podejrzewano koronawirusa. Na oddziale nie było ani jednej maski ani fartucha jednorazowego. Nie można było pożyczyć z innych oddziałów bo też nie mieli. Nie ma ich w szpitalach , ponieważ nie mają w hurtowniach Na szczęście wynik testu był już po 12 godzinach ujemny. Co będzie gdy wirus się pojawi ?

 18. ~Redakcja wlkp24.info :”I dodaje: – Lekarz internista skierował mnie na izbę przyjęć szpitala w Krotoszynie. Dziś już wiem, że nie powinnam się tutaj znaleźć. Powinnam zostać skierowana do szpitala zakaźnego. ” Jeśli ten portal jest poważny a Pani Anna nie jest anonimowa to jest to poważny zarzut ! Proszę zbadać tę sprawę w zarodku i podać nazwisko tego lekarza internisty, bo sprawa stała się ogólnopolska ! Inaczej każdy będzie mógł zamieścić taki filmik… Liczę na profesjonalność tego portalu…

 19. Dolegliwości pojawiają się zwykle między drugim a dziesiątym dniem od zakażenia. Zdarza się jednak, że choroba “wykluwa” się dłużej, nawet do 24 dni. Co ważne, nie wszyscy nosiciele doświadczają symptomów koronawirusa COVID-19. U części osób infekcja przebiega bezobjawowo, ale w tym czasie mogą zarażać innych. Jak więc te ustalenia Chińczyków mają się do zaleceń polskich władz do kwarantanny przez 14 dni?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick