Pacjent z podejrzeniem koronawirusa? Został przetransportowany z Pleszewa do Kalisza [AKTUALIZACJA]

0
Na pleszewski SOR trafiły dwie osoby, u których objawy były podobne do tych określonych przez Główny Inspektorat Sanitarny w związku z koronawirusem. Jedna z osób została przewieziona na Oddział Zakaźny w Kaliszu przy ul. Toruńskiej. Jak informuje pleszewski szpital, nie było podstaw, by został przyjęty na Oddział Zakaźny.

Rzecznik prasowy szpitala w Pleszewie Ireneusz Praczyk potwierdza, że dwóch pacjentów, u których wystąpiły objawy mogące sugerować, że odpowiadają one objawom przy koronawirusie, zgłosiły się w nocy z 11 na 12 marca do lecznicy w Pleszewie. Jeden z nich miał mieć kontakt z osobą, która podróżowała do tzw. obszarów ryzyka. Druga osoba na początku lutego miała wrócić z Włoch.

Ireneusz Praczyk potwierdził portalowi wlkp24.info, że jedna z tych osób, która trafiła na pleszewski SOR, została w czwartek przewieziona na Oddział Zakaźny kaliskiego szpitala przy ul. Toruńskiej.

AKTUALIZACJA – 14.50
Jak informuje Ireneusz Praczyk, lekarze w kaliskim szpitalu nie mieli podstaw, by przyjąć transportowanego pacjenta na Oddział Zakaźny w Kaliszu, ponieważ diagnoza wykluczała wstępne podejrzenie zakażenia koronawirusem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick