Pacjent z powiatu ostrzeszowskiego z żółtaczką

7
Ostrzeszowski sanepid otrzymał dziś zgłoszenie z kaliskiego oddziału zakaźnego o potwierdzonym przypadku zarażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu A. To mężczyzna z Grabowa nad Prosną.

Nie ma powodów do paniki, bo zarażony jest już dawno po hospitalizacji. Objawy pojawiły się u niego w połowie marca, a na oddział zakaźny przy ulicy Toruńskiej w Kaliszu trafił pod koniec miesiąca. Spędził tam tydzień. Dziś jest już w domu. Jest pod stałą obserwacją kliniczną.

Sanepid w Ostrzeszowie jeszcze nie przeprowadził wywiadu z zarażonym. Inspekcja jeszcze dziś sprawdzi z kim się kontaktował i zaleci wszystkim tym osobom szczepienia. Nie wiadomo, czy ten przypadek jest powiązany z ostrowskimi zarażeniami.

Wirusowego zapalenia wątroby typu A nie było na terenie Ostrzeszowa i okolic od przynajmniej 12 lat.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

7 KOMENTARZE

  1. Inspekcja jeszcze dziś sprawdzi z kim się kontaktował i zaleci wszystkim tym osobom szczepienia. Śmieszne już będzie pamiętał z kim miał styczność. Mógł przypadkowe osoby zarazić nawet w marketach. Masakra tak szybko to się nie zakończy. W ostrowie już chyba 24 przypadki są.

  2. Kolejne 2 osoby zakażone w Ostrowie. Uczeń i pracownica zakładu garmażeryjnego Co pracował pierwszy zakażony. Wiadomo o jaki duży zakład chodzi. Masakra powinni już go dawno zamknąć. Moim zdaniem to już chyba prawdziwa epidemia.

  3. Moim zdaniem powinni udostepic nazwy sklepów ktore pracowały osoby zarażone. Tylko dlaczego nie zamkneli grosika pewnie mają jakieś wtyki…Komunie z Jubilatki pewnie przeniosą sie na Raszkowska do The Best Baru tam jest bezpiecznie i po kontroli sanepidu ☺Szczepionki jak najbardziej wskazane można iść do lekarza rodzinnego po receptę i wykupić w aptece cena to 110zł.

    • Komunia w Best Barze?! Ty chyba kobieto na głowę upadłaś. W kolejnym beznadziejnym syfie. Pracujesz tam czy zapłacili ci za reklamę?

    • Bo żartować trzeba umieć. Kiepsko napisane jak na rzekomy żart. Bardziej jak „lokowanie produktu” ?

  4. EPIDEMIA się szykuje i tyle do powiedzenia, niech sanepid dalej kryje wszystkie BARY typu THE BEST, Zahir itp to na pewno wszyscy wyzdrowieją.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick