Oto superbohaterki z podostrowskiego schroniska. Dołącz do grona wolontariuszy!

2
Blisko dwieście psów czeka na nowych przyjaciół w pod ostrowskim schronisku. I wcale nie chodzi o to, by do przytułku dla zwierząt trafiały kolejne czworonogi, ale... ludzie. Zostanie wolontariuszem to dobra alternatywa na wypełnienie sobie wolnego czasu w wakacje. Zdecydowały się na to już Kasia, Kinga i Julia z Ostrowa Wielkopolskiego.

Katarzyna Binek, Kinga Zdanowicz i Julia Majchrzak to już stałe wolontariuszki w podostrowskim Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Zdecydowały się pomagać, bo mają trochę wolnego czasu i dużo miłości do zwierząt. – Psy od małego były moją pasją, wychowywałam się u mojej babci na wsi ze wszystkimi możliwymi zwierzętami. Kocham i psy, i koty – mówi Kasia, która zaangażowała się tak bardzo w życie schroniska, że dziś prowadzi także profil tej placówki na Facebooku. – Stwierdziłam, że chcę tu przyjechać i zobaczyć, jak to jest i tak też zrobiłam. Przyjechałam i tak już tu zostałam. Kocham zwierzęta i tam gdzie są one, tam jestem i ja – mówi Julia, która dołączyła jesienią 2016 roku wraz z Kingą do grona wolontariuszy. – Przyjeżdżamy, pomagamy w karmieniu czy na przykład czyszczeniu klatek dla kotów – dodaje Julka.

Dziewczyny swoje zadania w schronisku wykonują bezinteresownie, nieodpłatnie i z dobrej woli. Wszystkie przyznają zgodnie, że uczy je to odpowiedzialności za inne istoty, dyscypliny, wypełnia czas i daje dużo satysfakcji. Wolontariusze sami planują swój dzień, mogą przychodzić w wybrane przez siebie dni, wykonywać te czynności, które same wybiorą. Wolontariusz do niczego nie jest zmuszany.

Takich osób jak wolontariusze potrzeba sporo, bo cały czas przybywa zwierząt w schroniskach. W tym w Wysocku Wielkim aktualnie jest 190, do tego osiem kotów. Warto dodać, że miejsc dla zwierząt jest maksymalnie 164. Każdy, kto chce zostać wolontariuszem proszony jest o kontakt z kierownictwem Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick