Ostrzeżenie powtarzają, jak mantrę. Opublikowali je w postaci nekrologu

1
Fot. policja.pl
Wielkopolscy policjanci w nietypowy sposób zaapelowali do seniorów. Funkcjonariusze ostrzegają przed próbą oszustw metodą „na policjanta” czy na wnuczka publikując nekrolog. Przekazywanie danych komukolwiek może skończyć się utratą wszystkich pieniędzy.

Metod na wyłudzanie pieniędzy od starszych osób jest coraz więcej. Przestępcy próbują oszukać seniorów np. metodą „na policjanta” czy „na wnuczka”. – Policja nigdy nie będzie chciała żebyście przekazywali swoje pieniądze czy kosztowności. Nie ufajcie nieznanym rozmówcom, nie podawajcie haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie pobierajcie gotówki z banku i nie przekazujcie ich nieznanym osobom – apelują funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Przestępcy są kreatywni w wymyślaniu nowych metod oszustw, policjanci nie pozostają w tyle. Apel do seniorów opublikowali w formie nekrologu. – Wasze pieniądze mogą znaleźć się w zainteresowaniu oszustów podających się za policjantów, urzędników państwowych czy innych urzędów i zawodów – informują w nietypowy sposób policjanci.

Reakcją na telefoniczną próbę wyłudzenia pieniędzy powinno być natychmiastowe zakończenie rozmowy i zawiadomienie policji dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Zgłoszenie próby wyłudzenia może uchronić inne osoby przed utratą pieniędzy, a także pomóc funkcjonariuszom w szybszym ujęciu przestępcy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Niech powiedzą to w telewizji co ostrzega policja przed oszustwami seniorów a nie co piszą internecie bo seniorzy nie czytają wiadomości niech powiedzą w TV wiadomościach tv trwam to co naj częściej słuchają dziadki

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick