Ostrzeżenia w regionie. Będzie upalnie i burzowo!

1
Pixabay
Temperatura sięgająca do 31 stopni Celsjusza w cieniu oraz możliwe gwałtowne burze z gradem - tak przedstawiają się prognozy pogody na sobotę. Meteorolodzy ostrzegają, że zjawiska atmosferyczne mogą być dziś niebezpieczne. Alert II stopnia obowiązuje do godziny 22.00.

W sobotę od godziny 12.00 do 18.00 obowiązuje pomarańczowy alert dotyczący upalnej temperatury. Słupki rtęci mają wskazać nawet do 31 stopni Celsjusza. Noc także będzie ciepła, a temperatura sięgnie 19 stopni. Specjaliści ostrzegają i przypominają – przy takich upałach nie można zapominać o nakryciu głowy i odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Do godziny 22.00 obowiązuje ostrzeżenie II stopnia przed burzami z gradem. Te mogą pojawić się gwałtownie i przynieść intensywne opady deszczu, a nawet gradu. “Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji” – czytamy w komunikacie IMGW.

Fot. IMGW
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick