Ostrzeszów. Wzgórze Bałczyna z zagospodarowanym wejściem i wjazdem dla rowerów [WIDEO]

4
Miasto i Gmina Ostrzeszów otrzymało dofinansowanie na zagospodarowanie wejścia i wjazdu dla rowerów na wzgórzu Bałczyna, jednym z największych wzniesień w Wielkopolsce. Szacowany koszt tej inwestycji to około 218 000 złotych. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Bałczyna (wśród okolicznych mieszkańców spotkamy także określenie „Bełczyna”) to jedno ze wzniesień pasma Wzgórz Ostrzeszowskich, na którym podziwiać można lokalny krajobraz – malowniczo położoną wieś RogaszceOlszynę oraz Ostrzeszów. W oddali zobaczyć można ziemię kępińską, Mikstat, czy nawet przy dobrej pogodzie Ostrów Wielkopolski.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. podziwiać można lokalny krajobraz – malowniczo położoną wieś Rogaszce, Olszynę oraz Ostrzeszów, a w niedalekiej przyszłości S11

  2. malowniczy krajobraz można w niedziele zobaczyc jak gównarzeria zje 2 pizze popije napojami a potem zosawiając smieci w krzakach idzie sobie do domu

  3. Przyznaję rację, widoki są piękne, gdyby jeszcze ktoś zadbał o porządek. Najsmutniejsze jest to, że cierpią na tym również okoliczni rolnicy, bo w posiadaniu Gminy jest tylko część Balczyny, w zasadzie dwie działki od strony wschodniej, oraz niedawno wykupiona ścieżka i parking. I to na nich spada obowiązek utrzymania swoich gruntów w dobrej kulturze rolnej. Wszystkie tabliczki z ostrzeżeniami teren prywatny są błyskawicznie niszczone.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick