Ostrzeszów: „Wieczorynka” powraca do szpitala

0
Od 1 października w dni powszednie od godziny 18:00 do 8:00 oraz w weekendy i święta z tzw. "wieczorynki" pacjenci Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia skorzystają w budynku szpitala. To zmiana, która wchodzi wraz z wprowadzeniem tzw. sieci szpitali. Nocna i świąteczna opieka zorganizowana została przy wejściu B do placówki. Przez kilka pierwszych dni trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. - Nie ze wszystkim się jedzie do szpitala - wyjaśnia dyrektor ds. medycznych Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Andrzej Martynów. Zobacz listę lokalizacji "wieczorynek" w południowej Wielkopolsce.

Tzw. wieczorynka zapewnia podstawowe świadczenia w nagłych przypadkach lub w kontynuacji leczenia (np. seria zastrzyków) w dni powszednie między godziną 18:00 a 8:00 i całodobowo w święta.

Do 30 września 2017 roku pomoc udzielana jest przez ratownictwo Medyczne „Wawrzyniak” s.c. ul. Aleja Wolności 1A 63-500 Ostrzeszów.

Od 1 października 2017 roku pomoc udzielana jest przez Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Aleja Wolności 4 (budynek szpitala, wejście od izby przyjęć) 63-500 Ostrzeszów

UWAGA: nie ulega zmianie numer telefonu pod którym dostępny jest lekarz pogotowia. Przypominamy: porady lekarskie udzielane telefonicznie przez lekarzy dyżurujących w powiecie ostrzeszowskim: tel. 62 732-02-91.

Wykaz podmiotów realizujących świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na obszarze subregionu kaliskiego.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick