Ostrzeszów: Postawili na swoim i będą mieli kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia

0
Przez ostrzeszowski samorząd przetoczyła się swego czasu dyskusja na temat tego, czy warto postawić Orlika pośrodku boiska na tyłach Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Piastowskiej. Wówczas na takie rozwiązanie nie chcieli zgodzić się nauczyciele wychowania fizycznego oraz dyrekcja placówki. Gdyby wówczas ich do tego przekonano, dziś Orlik stałby samotnie wśród bałaganu. Dziś na tyłach SP nr 2 widać już postęp prac przy budowie kompleksu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Będzie kosztował prawie 4 miliony złotych i ma powstać do końca listopada. Zobacz jak będzie wyglądać.

W lipcu 2011 roku w Ostrzeszowie dyskutowano na temat tego gdzie postawić Orlika. Jednym z pomysłów było, aby boisko z rządowego programu zapoczątkowanego przez ówczesnego premiera Donalda Tuska powstało przy Gimnazjum oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie. Teren, na którym znajdowało się stare boisko jest ogromny, zatem mały Orlik dosłownie utonąłby tam, a otoczenie bardzo trudno byłoby zagospodarować. Wówczas nauczyciele oraz dyrektor Szkoły Podstawowej upierali się, że nie jest to dobre rozwiązanie.

Upartość się opłaciła. Ostrzeszowski samorząd postanowił, że zagospodaruje cały teren, gdzie ma powstać kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia. Oto jak będzie wyglądać.

Oto, co powstanie na tyłach dzisiejszej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Piastowskiej.

– boisko do piłki nożnej o wymiarach 90x50m ze sztuczną nawierzchnią z oświetleniem, zapleczem i trybunami;
– bieżnia lekkoatletyczna;
– boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i koszykówki;
– boiska do siatkówki, także siatkówki plażowej;

Wartość inwestycji to 3 636 438,41 zł. Wykonawca – BUDMEL Trzebnica.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick