Ostrzeszów: Miała być rutynowa kontrola, złapano pijanego kierowcę

1
To miała być rutynowa kontrola, ale kierowca "wpadł". Z pewnością myślał, że kilka kilometrów przejechanych pod wpływem alkoholu nie zwróci niczyjej uwagi. Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, okazało się, że prowadził go mężczyzna pod wpływem alkoholu. Mundurowi sprawcy uniemożliwili dalszą jazdę oraz zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Wczoraj w godzinach wieczornych policjanci patrolując miejscowość Siedlików (powiat ostrzeszowski) do kontroli drogowej zatrzymali pojazd marki volkswagen golf. Samochodem kierował 49-letni mieszkaniec gminy Doruchów. – Podczas czynności służbowych, stróże prawa od mężczyzny wyczuli wyraźną woń alkoholu. Okazało się, że 49-latek prowadził pojazd pod jego wpływem. Przeprowadzone wobec niego badanie wykazało promil alkoholu – informuje podkom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP Ostrzeszów.

Mundurowi uniemożliwili sprawcy dalszą jazdę oraz zatrzymali jego uprawnienia do kierowania. Mężczyzna teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do dwóch lat więzienia.

źródło: KPP Ostrzeszów

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Też mi nowość. Na każdej wiosce późnym popołudniem i wieczorem to samo. Co drugi nawalony za kierownicą i do sklepu dokupić towaru na resztę wieczoru. Drogówka na wieś, tam pieniądze znajdziecie bez problemu

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick