Ostrzeszów: Mały kiosk i wielka wygrana w Lotto

0
To aktualnie najsłynniejszy kiosk w Polsce. Mowa o małym punkcie zlokalizowanym w samym centrum Ostrzeszowa. 10 listopada ktoś wysłał w kolekturze przy Sikorskiego 5 dwa zakłady po 3 złote każdy i dziś snuje pewnie plany co zrobić z 14 milionami. Suma, która pozostanie w kieszeni wygranego pozwoli mu na dostatnie życie przez dłuższą chwilę. Oczywiście część trzeba będzie oddać fiskusowi, ale taki problem to nie problem. A może właśnie jest?

10 listopada ktoś wszedł do tego małego punktu zlokalizowanego przy ulicy Sikorskiego 5 i wysłał dwa zakłady za 3 złote. 11 listopada było święto, 12 niedziela, więc kolektura była zamknięta. Gdy trzynastego o poranku właściciela kiosku wkładała klucz do drzwi, to ulica już wiedziała, że to najsłynniejsza kolektura w Polsce. Padła tu bowiem wygrana 14 029 948,00 zł. Zwycięskie liczby to:

3, 11, 14, 31, 38, 46

Kto jest tym szczęśliwcem? Tego na razie wiadomo. To nie jedyny wygrany w tej loterii. Właścicielki punktu przy Sikorskiego mają od poniedziałku sporo pracy. Ludzie przychodzą, gratulują i przy okazji kupują losy, gazety oraz inne produkty. To druga tak spora suma z Ostrzeszowa. W 2008 roku w innej kolekturze wysłany został szczęśliwy los, który przyniósł wygraną w wysokości 10 440 003,60 zł.

Większość przechodniów uważa, że taki niespodziewany zastrzyk finansowy to jednak spory problem. Po pierwsze ktoś może bardzo chcieć przywłaszczyć sobie sporą kupkę pieniędzy, po drugie: podobno pieniądze szczęścia nie dają i powodują ludzką zawiść. Z innej strony pecunia non olet, jak mawiali Rzymianie i perspektywę tak zasobnego portfela należy rozpatrywać w kategoriach raczej pozytywnych. Na waciki na pewno starczy.

Więcej w „Wydarzeniach” Telewizji Proart z dnia 15 listopada.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick