Ostrzeszów: Białe róże i okrzyki „hańba” oraz „konstytucja” przywitały Andrzeja Dudę

42
Z jednej strony wielbiciele, z drugiej ludzie trzymający w ręku białe róże oraz skandujący "konstytucja" oraz "hańba". Prezydent Andrzej Duda usłyszał dziś w Ostrzeszowie nie tylko okrzyki skandujących jego nazwisko, ale też pokrzykiwania członków Komitetu Obrony Demokracji. Choć była ich tylko garstka, wołanie rozniosło się po całym rynku.

Białe róże stały się ostatnio modne, głównie po słowach Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział że te kwiaty o tym kolorze są „symbolem nienawiści i głupoty”. W ten sposób ludzie skupieni wokół ruchu pod nazwą Obywatele RP oraz Komitetu Obrony Demokracji  sprzeciwiają się upolityczniania miesięcznic smoleńskich, które odbywają się 10 dnia każdego miesiąca. Białe róże stały się także symbolem cichej, ale słyszalnej na ulicach walki na słowa i gesty z aktualnie rządzącą partią Prawa i Sprawiedliwości. W Ostrzeszowie grupka ludzi oprócz eksponowania białych róż krzyczała także „hańba” oraz „konstytucja”. Mieli w ręku flagi z napisem KOD – Komitet Obrony Demokracji oraz artykułami z Konstytucji RP.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

42 KOMENTARZE

 1. Haha, widzę niezła relacja… W ”centrum” zebrania tych śmiesznych ludków nie było nawet słuchać, a proszę, tu nawet porównuje się ich z dosyć tłumnie zgromadzonymi zwolennikami/widzami. Cóż, jaki portal taka relacja 😉

  • i ty pisowsko-faszystowski trollu się z tego cieszysz ?, a najwięcej komunistów kretynie pis to jest w Sekcie Jara Kaina pajacu.

  • Pisiorow klakierów było o wiele więcej kto tego wariata słucha? Fanatycy pośmiewisko na cały świat ale wy tego nie widzicie

 2. Dobrze że byli. W publice też było dużo przeciwników którzy przyszli z ciekawości ale w takim mieście trudno publicznie wyrażać sprzeciw.

 3. Wstyd i żenada w postaci Kodu !!!! KODziarze wbijcie sobie do glowy ze Polacy was już maja dość !! Okazaliscie sie kretaczami i zwyklimi oszustami. Nawet sami nie rozumiecie co mówicie !! Tylko wstydu robicie !! Do lasu narobić hałasu. Platforma też nie wykonała 56 wyroków Trybunału i gdzie wtedy byliscie !! Banda hipokrytów bez żadnej kultury ! Nie umiecie uszanować nawet prezydenta i mieszkańców Ostrzeszowa, którzy go serdecznie przyszli powitać

  • Polacy, zwykli, normalni, nie „Prawdziwi Polacy” mają dość pisu i niszczenia demokracji w kraju! Pis demoluje każdą dziedzinę, ale wy, fanatycy, tego nie widzicie.

  • Szary Polak no to słucham w czym Ci tak pis demoluje demokracje ?? Wypisz przykłady jestem bardzo ciekawy ! To PO ciągła Państwo na dno pod każdym wzgledem, ale to Wy tego nie widzieliscie ? A może nie chcieliscie widzieć ? Bo PO popiera mafia, więzienia i krętacze, z resztą wasz KOD jest tego doskonałym przykładem. Od początku same afery z kodem i z platformą

  • Brawo ty. Konstytucja się wycierają, a to przypadkiem nie w niej jest napisane ze prezydentowi należny jest szacunek?? Nie jestem za PiS ani inną partią, ale to co widziałam bylo mniej jak żałosne i godne pożałowania..

  • Rozumiem, że przez takich jak Ty mamy w naszym kraju władzę, która zniszczyła wszystko, na co pracowaliśmy przez ostatnie 30 lat.
   Żal mi tylko naszych dzieci i wnuków. Będą musieli kiedyś posprzątać po Twoich ziomkach……

 4. Byłem tam i liczba osób z kodu wahała się między 8 a 10. A to że tą gromadę było słychać na cały rynek, było spowodowane tym, że mieszkańcy podczas przemowy prezydenta byli bardzo spokojni i skorzy do słuchania, zapewne niezależnie od poglądów. No ale KOD musiał dać popis i przeszkodzić w odbiorze bardzo ładnej wypowiedzi prezydenta. Komorowski podczas wymiany tych wszystkich ważnych dla regionu dat, zdążyłby się pomylić 10 razy. Już nie wspomnę, że czytałby je z kartki, hehe.
  Kolejna kwestia to to, że ci KODziarze przyjechali samochodami na kaliskich rejestracjach, więc jako tako oddziału z Ostrzeszowa nie było. Ludzie z Ostrzeszowa, mimo że są o różnych poglądach cieszyli się w duchu, że przyjedzie do nich ktoś ważny, Prezydent tego Państwa. Zapewne część z nich go nie lubi, ale starali się słuchać w spokoju, w przeciwieństwie do opłacanego przez antypolaków KODu.

  • Prezydent…… 🤔🤔🤔🤔????
   Klamca krzykacz i lamacz konstytucji
   Jeszcze trochę jak inflacja każdy grosz zeżre i jak na pincet braknie to wam się w dupy wody ponalewa…A jak nas już Pogonią z Unii to wieś bez dopłat dopiero z kolan wstanie…….. POWODZENIA FANATYCZNE BEZMÓZGI….

 5. Ostrzeszów przyjął Prezydenta wybranego w wolnych, demokratycznych wyborach tak jak nakazuje tradycja, Gość w dom Bóg w dom. szKODniki to mieszkańcy Kalisza którzy przyjechali zakłócić naszą uroczystość.

 6. Totalnie nie rozumiem KOD-u :/ Przecież oni są za szkodą dla państwa Polskiego i jego obywateli. Nie rozumiem ludzi, którzy ich popierają. Przecież to przeczy zdrowemu rozsądkowi. Gdzie byli KODziarze za rządów PO i prezydentury Komorowskiego???!

 7. stare sbki krzyczą mają nadzieję że PO odwróci ich los biednych malutki bo 2 tys zł emerytury i za co mają żyć 😉 dorabiają w KOD

 8. Biedni jesteście wy wszyscy sympatycy tego niby prezydenta, biedni w swojej niewiedzy. Widać, że przekaz tvpis zrobił i was już duże spustoszenie w głowach, że nie widzicie tego, że macie do czynienia z wykonawcą poleceń małego człowieka z Żoliborza. Oczy wam się otworzą ale będzie za późno.

 9. Tu szkoda nawet słów na dyskusje, bo z kim i o czym?
  Skoro inflacja rośnie jak szalona a głupi lud nadal cieszy się z pieniedzy (swoich) które dał im Nienawistny Karzeł…
  Gdy Europa, Świat zaczynają z niepokojem przyglądać sie cyrkowi jaki PiS urządził w Polsce…
  Skoro najważniejszy, (ustanowiony jako drugi na świecie) dokument, czyli Konstytucja, jest dla nich tym czym papier toaletowy…
  Nie ma co kopać się z koniem, tyle 🙂

 10. Zal mi was pisowskie trole sami piszecie i nie wiecie co zobaczymy tak za rok czy będziecie dumni z pisowskiej mafi jak nie będzie kasy na nic

 11. Super Ostrzeszowianie! Należy temu żałosnemu Długopisowi Kaczora, nieudacznikowi naśladującemu Gomułkę a wczoraj również Gierka, prostaczkowi przynoszącemu wstyd godności urzędu który nieudolnie sprawuje, cały czas przypominać – kiedyś cię postawią przed Trybunałem Stanu. A wówczas będziesz dziękował, że Ci sędziowie stosują PRAWO, na które ty plujesz.

 12. Brawo Ostrzeszów! Szanowni wielbiciele tego pana i jego obozu niestety są jak żaby w garnku – na razie jest im ciepło… a wystarczy trochę wyobraźni drodzy rodacy. Pozdrowienia dla obu sortów..☹

 13. Ktoś tu pisał o szacunku dla Prezydenta i miał rację. Niestety facet który jest rezydentem pałacu prezydenckiego jest wielokrotnym przestępcą – łamiącym Ustawę Zasadniczą i co do tego nie ma wątpliwości, bo potwierdzają to najwyższe autorytety prawnicze! Dla takich nie wolno mieć szacunku, bo ich miejsce jest na ławie oskarżonych!!

 14. Ciekawe, kto tak napierd…ł tym bezmózgowcom, że PO kradło???Oni nic nie rozumieją, UE be, PO be, a PIS cacy. W pis wszyscy kradną, kłamią, dzielą się zabranymi im pieniędzmi.Rząd nie ma własnych pieniędzy, tylko te co zabierze w podatkach. PIS ukrywa, że narobił długu około 6 bilionów.Ich dzieci i wnuki będą spłacać.A oni już nie długo odczują,jak UE nie da dopłat, zablokuje wszystko i won z UE. Zamkną granice i paszporty trzeba będzie.Polski już nie ma i nie będzie długo.Ja się cieszę, bo choć te 30 lat przeżyłem i cieszyłem się tym co było. Jestem już za stary i teraz popatrzę jak głupi ludek cierpi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick