Ostrzeszów: Bez taryfy ulgowej dla lokatorów z Grunwaldzkiej 5

1
Bonifikata dla lokatorów bloku przy Grunwaldzkiej 5 w Ostrzeszowie pozostaje na niezmiennym poziomie. Gmina chce odsprzedać im mieszkania z 60% upustem. Oni twierdzą, że to wciąż zbyt mało.

Podczas wczorajszej sesji rady Miasta i Gminy Ostrzeszów radny Marcin Świtoń przedłożył projekt uchwały zwiększający bonifikatę na zakup mieszkań z bloku przy Grunwaldzkiej 5 w Ostrzeszowie do 75%. Do tej pory, zgodnie z uchwałą rady z końca roku 2016, było to 60%. Na terenie gminy obowiązuje bonifikata w wysokości 30% i to zdaniem burmistrza Mariusza Witka może świadczyć o ukłonie w stronę lokatorów.

Najemcy mieszkań w bloku przy Grunwaldzkiej 5 czują się pokrzywdzeni. Od ponad 10 lat próbują sfinalizować zakup zajmowanych przez siebie lokali, ale do tej pory przeszkadzały w tym nieuregulowane kwestie prawne. Gdy je wyprostowano okazało się, że ceny mieszkań podskoczyły do góry. Problem został opisany w programie na antenie Telewizji Proart.

Podczas głosowania nad zwiększeniem bonifikaty do 75% dwóch radnych było za tym rozwiązaniem: Marcin Świtoń oraz Jacek Skórski. 17 radnych było przeciwnych, od głosu wstrzymała się Beata Calińska.

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

1 KOMENTARZ

  1. Czy radny Świtoń dołoży z własnej kieszeni chcąc rozdawać takie hojne bonifikaty? Ja kupowałem od dewelopera i żadnej pomocy nie dostałem od miasta. Czysty populizm z jego strony! Dobrze że inni byli mądrzejsi! Wszystkich traktowac równo!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick