Ostrzeszów. 12-latek szantażowany przez kolegów

0
Do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zgłosił się 37-letni mieszkaniec Kraszewic, który poinformował o zmuszaniu jego 12-letniego syna do przekazywania określonych kwot pieniędzy innym nastolatkom.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że od listopada 2016 roku 12-letni mieszkaniec Kraszewic przekazywał pieniądze starszym od siebie kolegom.

Początkowo chłopak robił to z własnej woli, chcąc w ten sposób zaimponować kolegom, którzy przekazywane pieniądze przeznaczali na zakup używek w postaci papierosów czy alkoholu. Z czasem jednak zaprzestał tego procederu, co skutkowało tym, że 17-letni oraz 19-letni sprawcy (zam. Kraszewice), poprzez szantaż ujawnienia w szkole oraz rodzicom chłopaka jego negatywnego zachowania w postaci m.in. palenia papierosów, zmuszali go do określonego zachowania – przekazywania im w dalszym ciągu pieniędzy.

W poniedziałek zatrzymanemu 19-latkowi przedstawiono zarzut z art. 191§1 kodeksu karnego, nastomiast przeciwko 17-latkowi sporządzono i przekazano materiały do sądu. Z uwagi na trwające czynności w powyższej sprawie, kwota strat poniesionych przez ojca 12-latka ustalona zostanie w toku powadzonego postępowania.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick