Ostrowski symbol Świąt rozbłysnął w sercu miasta

0
Jak się okazuje, są osoby, które na ten moment czekają cały rok. Niby nic wielkiego, ale rozbłyśnięcie małych światełek na choince, która swoje miejsce ma każdego roku na ostrowskim rynku przypomina o nadchodzących Świętach jak mało co. Można mijać bez zainteresowania sklepowe witryny z bożonarodzeniowymi akcentami czy plakaty zachęcające do kupna wyszukanych prezentów, ale przejść obojętnie obok wielkiej, świecącej choinki po prostu się nie da.

Choinka na ostrowskim rynku to już tradycja. Drzewko do tej pory było właściwie takie samo, ale w tym roku to nowa sztuka. Mierzy około 10 metrów, świeci na nim nie tylko ciąg standardowych lampek choinkowych, ale ledowe pasy we wszystkich kolorach tęczy, zawieszono kilkaset bombek.

Włączenie lampek na ostrowskiej choince, zawsze w towarzystwie dzieci i przechodniów to znak, że za moment rusza jarmark bożonarodzeniowy na rynku. Rzeczywiście, od jutra rozpocznie się przygotowywanie dekoracji i stoisk jarmarcznych, już teraz część świerków rozmieszczono w okolicach ratusza. Jarmark ruszy 11 grudnia.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick