Ostrowski policjant z kolarską pasją

0
St. post. Michał Michalski pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Poza pracą w policji, jego pasją jest kolarstwo. W minioną niedzielę ostrowski policjant został wicemistrzem Polski. Jak sam mówi, w ramach treningu miesięcznie przejeżdża ponad tysiąc km na rowerze.

W niedzielę, 3 września w ramach Festiwalu Kultury i Sportu w Żyrardowie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Komendę Główną Policji i Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów pod patronatem Komendanta Głównego Policji i Prezydenta Miasta Żyrardowa. Kolarze musieli pokonać dystans 50 km. Zawody miały na celu popularyzację sportu, a także zacieśnianie kontaktów między uczestnikami i integrację formacji mundurowych.

Tego dnia st.post. Michalski został Vicemistrzem Polski służb mundurowych w kolarstwie szosowym. Należy dodać, że policjant odniósł również wiele innych sukcesów, m.in. w ubiegłym roku został Mistrzem Polski Policji, mistrzostwa te odbyły się w Poznaniu; natomiast w tym roku policjant uplasował się na piątym miejscu.

St. post. Michalski jest policjantem, który doskonale potrafi pogodzić swoją sportową pasję z policyjną służbą. Sukcesów Michała nie byłoby bez ciężkich treningów, dzięki którym jest w stanie rywalizować z najlepszymi. Michał trenuje 4-5 razy w tygodniu, rowerem pokonując miesięcznie ponad tysiąc kilometrów. Policjant od 2010 roku należy do Ostrowskiego Towarzystwa Rowerzystów INTERKOL.

Jazda na rowerze jest jego pasją i jak sam mówi, nie tylko lubi jeździć na rowerze, lubi w tym rywalizację i wyścigi, a ta pasja połączona z ciężką pracą musi obrócić się w sukces.

Ostrowski policjant to człowiek z pasją sportową. Policjant kilkukrotnie brał udział  w triathlonie na dystansie 1/2 Ironman, pokonując: 1,9 km pływanie, 90 km jazda na rowerze i 21,1 km (półmaraton) bieg.

Michał zapewnia, że jego wyniki w przyszłym roku będą jeszcze lepsze i powalczy o tytuł Mistrza.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick