Ostrowski DJ skazany na trzy lata więzienia

0
Miał w żołądku 53 woreczki z kokainą o wartości rynkowej około 30 tysięcy dolarów. Teraz odsiedzi trzy lata więzienia za próbę przemytu z USA do Europy. Skazany to 46-letni DJ z Ostrowa Wielkopolskiego, który został zatrzymany na lotnisku w Miami we wrześniu 2016 roku.

Kłopoty Waldemara W. zaczęły się we wrześniu ubiegłego roku, kiedy zasłabł na międzynarodowym lotnisku w Miami. Leciał z przesiadką z wyspy Trinidad do Finlandii, a w żołądku miał pół kilograma kokainy. Lekarzom przyznał się do połknięcia woreczków z narkotykami, bojąc się, że jeden z nich mógł ulec zniszczeniu, co oznaczałoby śmierć z przedawkowania.

Polak w szpitalu w Miami po kilku dniach przeszedł operację, która miała na celu wyciągnięcie całej zawartości z żołądka 46-latka. Wszystko działo się pod nadzorem amerykańskich służb. W międzyczasie stan zdrowia przemytnika się pogorszył. Pochodzący z Ostrowa DJ był w stanie krytycznym. Lekarze ostatecznie uratowali Polaka, który trafił przed sąd.

Przemytnikowi groziło do 40 lat więzienia, ostatecznie skończyło się na trzech. Waldemar W. wkrótce ma zostać deportowany do Polski.

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick