Ostrowski Budżet Obywatelski 2019 – nowy rekord pobity

1
źródło: UM Ostrów
Rekordową liczbę wniosków zgłoszono do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznej edycji ostrowianie zgłosili aż 150 pomysłów na rozdysponowanie miejskich środków i po raz kolejny udowodnili, że są świadomymi obywatelami, mającymi wpływ na swoje otoczenie.

30 sierpnia zakończono nabór wniosków do piątej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta zgłosili aż 150 projektów, pobijając rekord liczby pomysłów proponowanych przez ostrowian w poprzednich odsłonach OBO. Z każdą kolejną edycją pojawia się coraz więcej pomysłów na zagospodarowanie pieniędzy, którymi dysponuje miasto, a rekord bity jest z roku na rok. Tym razem władze miasta przeznaczyły milion złotych na zadania zgłoszone przez obywateli.

W tym roku pojawiło się 59 wniosków z kategorii zadań ogólnomiejskich dużych, 57 projektów wliczających się w kategorię zadań ogólnomiejskich małych, 19 pomysłów rewitalizacyjnych, a także 15 edukacyjnych. Wśród nich pojawiły się m.in. projekty dotyczące ekologii, lokalnej tożsamości oraz integracji społeczności miejskiej. Jak co roku wiele wniosków skupiało się na projektach inwestycyjnych.

Przedstawiciele urzędu miejskiego nie zdradzają jeszcze szczegółowych informacji na temat pomysłów zaproponowanych przez ostrowian. Będzie można poznać je już wkrótce, gdy wnioski przejdą wstępną selekcję. Projekty można było zgłosić w formie tradycyjnej, w wybranych placówkach miejskich lub drogą elektroniczną. Pomocą służyli urzędnicy, którzy konsultowali z mieszkańcami miasta ich pomysły. Ostrowianie mogli głosować na zgłoszone projekty, wybierając po jednym z każdej kategorii.

Tegoroczny rekord świadczy o szerokiej świadomości społecznej obywateli Ostrowa, którzy wierzą w swój wypływ na rozwój miasta. Aktywność zaprocentuje nowymi inwestycjami, powstałymi z inicjatywy osób, którym losy małej ojczyzny nie są obojętne. 20 grudnia odbędzie się uroczysta gala. Właśnie wtedy zostaną ogłoszone zwycięskie projekty.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick