Ostrowska radna ma poważne kłopoty z prawem

0
29 czerwca do ostrowskiego sądu rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko 36-letniej ostrowiance, miejskiej radnej. Prokuratura zarzuca jej przywłaszczenie mienia powierzonego w łącznej kwocie 25 tysięcy złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy był podstawą do zakończenia postępowania przeciwko miejskiej radnej. Akt oskarżenia jest już od 29 czerwca w sądzie rejonowym w Ostrowie. 36-letnia mieszkanka Ostrowa w opinii prokuratora dopuściła się dwóch czynów.

– Pierwszy czyn dotyczy okresu pomiędzy 12 października 2015 roku, a 30 marca 2016 roku. Podejrzana miała przywłaszczyć powierzone jej środki finansowe w łącznej kwocie ponad 21 tysięcy złotych. Miała załączyć do raportów kasowych wypełnione pokwitowania odbioru gotówki, wykazując wypłaty wynagrodzeń w kwotach wyższych niż w rzeczywistości – mówi Maciej Meler, rzecznik ostrowskiej prokuratury okręgowej.

Ponadto w opinii śledczego kobieta miała przywłaszczyć kolejne 350 złotych.

– Miała załączyć do raportu kasowego potwierdzenia wypłaty kwoty na zakup obuwia, choć w rzeczywistości taka wypłata nie nastąpiła. Działała tym na szkodę jednego z towarzystw sportowych i osoby fizycznej – tłumaczy Meler.

Pokrzywdzona miała zostać zawodniczka tegoż towarzystwa. Czyn został zakwalifikowany jako przywłaszczenie sobie powierzonego mienia. Można za to spędzić w więzieniu od 3 miesięcy do 5 lat. Ale to nie koniec kłopotów radnej. Prokurator dopatrzył się w dokumentach innych nieprawidłowości, ale dotyczących działalności kobiety w kwietniu 2016 roku.

– Oskarżona miała przywłaszczyć środki finansowe w kwocie 3200 złotych poprzez załączenie do raportu kasowego pokwitowań odbioru gotówki wykazując wypłatę za miesiąc kwiecień w rzeczywistości nie wypłacając tej kwoty – wyjaśnia prokurator.

To zachowanie także dostało zakwalifikowane jako przywłaszczenie mienia powierzonego ścigane z artykułu 284 kk p. 2.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick