Ostrowska prokuratura włączy się w śledztwo ws. morderstwa 20-latki w Łodzi

4
Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim włączy się w postępowanie powiązane z morderstwem 20-letniej Kai ze Zduńskiej Woli. O czyn oskarżony jest Artur W., a całe śledztwo prowadzi łódzka prokuratura. Okazuje się, że sprawa będzie miała szerszy wymiar i w tej sytuacji będzie także przeprowadzone postępowanie dyscyplinarne przeciwko policjantom, którzy mieli nie dopełnić obowiązków służbowych w poszukiwaniu zaginionej dziewczyny.

W Łodzi doszło do makabrycznego zdarzenia. 20-letnia Kaja, mieszkanka Zduńskiej Woli została brutalnie zamordowana, a podejrzanym o ten czyn jest Artur W., który był poszukiwany w całej Polsce. W końcu funkcjonariusze policji ujęli podejrzanego w Koszalinie.

Sprawę prowadzi prokuratura w Łodzi, ale jednocześnie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec czterech funkcjonariuszy prowadzących śledztwo w sprawie zaginięcia 20-latki. W dużym skrócie: dwóch policjantów miało przeszukać mieszkanie podejrzanego Artura W. Gdy dotarli do mieszkania, zastali je zamknięte. Policjant z 5-letnim stażem i młoda funkcjonariuszka o pomoc w ich wyważeniu poprosili strażaków. Ci w mieszkaniu znaleźli tablet zaginionej dziewczyny. Jeden ze strażaków wyniósł go na prośbę siostry Kai, ale urządzenie było rozładowane. Tablet wrócił na swoje miejsce, ale nie został podłączony do zasilania ani sprawdzony.

Jak się okazuje, policjanci prawdopodobnie nie rozmawiali z sąsiadami dziewczyny, nie szukali informacji. Wszystko wskazuje na to, że nawet nie weszli do mieszkania zaginionej wówczas, nieżyjącej już Kai ze Zduńskiej Woli. Prokuratura będzie sprawdzała czy doszło do zaniedbania i niedopełnienia obowiązków służbowych, które mogły utrudnić dalsze śledztwo. Dowiedzieliśmy się, że postępowanie wobec dwojga funkcjonariuszy będzie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. – Potwierdzam, że wpłynęła do nas dokumentacja w tej sprawie, z którą się zaznajamiam. Z pewnością jakieś decyzje procesowe z naszej strony w tym temacie zapadną, ale szczegóły podam w najbliższym czasie po rozeznaniu – usłyszeliśmy od rzecznika prasowego ostrowskiej Prokuratury Okręgowej, Macieja Melera.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Dowiedzieliście się??? Super, mega dziennikarze w tym promaxie. Szkoda że ta informację podawały wczoraj od rana ogólnopolskie telewizje. A wy wczoraj pisaliście o spotkaniu posła z nowośmiesznej. Oto nasze lokalne media hehe

  2. Super błyskawiczna reakcja, szkoda, że podawały to już dzień wcześniej wszystkie media w kraju.
    Na przyszłość polecam nie zajmować się pierdołami, które nikogo nie obchodzą i jakimiś bzdurami partyjki mającej ledwo 6 % poparcia bo na prawdę oprócz samego Petru nikogo z obywateli to nie obchodzi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick