Ostrowska oferta na ferie

0
Tworzenie slajmów, kino, basen, warsztay kulinarne i teatralne – to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowały dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe ostrowskie instytucje kulturalne. W tym roku przerwę zimową rozpoczęło ponad siedem tysięcy dzieci z całego powiatu ostrowskiego.

Choć zimy póki co nie widać, to trwają ferie zimowe. Blisko 12 tysięcy uczniów podstawówek i szkół średnich z powiatu ostrowskiego ma dwa tygodnie wolnego. Nie wszystkie dzieci wyjadą w trakcie ferii zimowych. Dla tych, które zostały w mieście, Ostrowskie Centrum Kultury przygotowało szereg zajęć. Do wyboru będą: kino, teatr a także zajęcia praktyczne. – Warsztaty kulinarne, jak wytwarzać świece, mydła oraz hit, który dzieciaki uwielbiają najbardziej – jak wytwarzać slajmy – wymienia Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury. Te ostatnie warsztaty rozpoczną się 29 stycznia o 12.00. dwie godziny wcześniej warsztaty mydlarskie. Od 29 do 31 stycznia ferie w plansze – czyli zabawa z grami planszowymi.

Miłośników rozrywki w wydaniu elektronicznym zaprasza ostrowska Mediateka. Oprócz gier komputerowych, czeka tam na młodzież i dzieci kilka ciekawych propozycji spędzania czasu. – Warsztaty z budowy robotów Jimu, klocków little bits oraz zajęcia plastyczne dla grup – mówi Bogna Skrzypczak-Walkowiak, kierownik Mediateki.
A jakie będą najciekawsze punkty w ofercie Młodzieżowego Domu Kultury? – Zajęcia taneczne, teatralne, czy plastyczne. Dużą atrakcją będą warsztaty z salsy – mówi Anna Drobniewska, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim.

W ofercie MDK są między innymi zajęcia teatralno-plastyczne, podczas których uczestnicy poznają tajniki lalkowego teatru cieni i sami będą mogli wcielić się w role. Ci, którzy lubią piłeczki i rakietki, mogą wyszaleć się przy tenisie stołowym. Co ważne, wszystkie zajęcia w MDK są bezpłatne. I to obok różnorodności jest magnesem dla młodzieży. Kolejną atrakcją są zajęcia na pływalni.

A na zakończenie ferii w Ostrowskim Centrum Kultury nie lada gratka. W MDK tradycyjny bal dla dzieci, a w OCK w ramach 42. Festiwalu Schola Cantorum odbędą się warsztaty tańca XV-wiecznego pod kierunkiem znanej choreograf – Romany Agnel.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick