Ostrowska Kuźnia wsparła Fundusz Grantowy

1
Ostrowska Kuźnia jednak wspiera Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. Dzisiaj mija termin składania wniosków o granty, i właśnie także dziś podpisano umowę sponsorską z firmą. Dzięki temu gestowi uda się zrealizować o kilka lub kilkanaście projektów więcej.

Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego w tym roku miał być realizowany tylko i wyłącznie z puli środków, na jaką zrzuciły się samorządy miasta Ostrowa, gminy Ostrów oraz gminy Odolanów. Wcześniej fundusz wspierali także sponsorzy – przez lata fundacja Orlen, potem także ostrowski oddział firmy Mahle i od ubiegłego roku Kuźnia Ostrów. – Dwa tygodnie temu odebrała telefon od prezesa Kuźni i usłyszałam, że jednak wesprą nasz Fundusz – mówi jego prezes Karolina Krawczyk. Dodaje, że w tym roku samorządy nie zwracały się do prywatnych firm o wsparcie sponsorskie z uwagi na spowodowanym pandemią koronawirusa kryzys ekonomiczny. Okazało się jednak, że górę wzięła społeczna odpowiedzialność biznesu oraz że ostrowska Kuźnia była w stanie wygospodarować 10 tysięcy złotych do puli Funduszu Grantowego.

Tym samym pula środków wzrosła do 190 tysięcy złotych. Dziś minął termin składania wniosków o granty. Wpłynęło ich – jak co roku – kilkadziesiąt. Kapituła zweryfikuje wnioski i wybierze zwycięzców. Jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna, być może uda się zorganizować, wzorem lat ubiegłych, galę wręczenia grantów. Zwycięskie projekty będą realizowane od lipca do końca listopada. Przypomnijmy, stowarzyszenia mogły starać się o dotacje w wysokości do 10 tysięcy złotych, grupy nieformalne mogą liczyć na granty do kwoty dwóch tysięcy złoty.

Warto dodać, że Kuźnia Ostrów, jedyna wspierająca w tym roku Fundusz Grantowy, kilka tygodni temu w czasie epidemii koronawirusa wsparła finansowo także ostrowski szpital, Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Łączna wartość pomocy to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick