Ostrowska kardiologia, neurologia i chirurgia przekształcane na oddziały covidowe

30
Ostrowska kardiologia, neurologia i chirurgia zmieniają się w oddziały covidowe. W tych częściach szpitala trwają już prace przygotowawcze. Planowe zabiegi zostały wstrzymane, a obecni pacjenci tego oddziału zostają przewożeni do innych placówek. Liczba łóżek dla osób z COVID-19 zwiększy się ze 120 na 190.

O zmianach w ostrowskim szpitalu mówiło się już od kilku dni. Pierwsze nieoficjalne informacje wskazywały, że lecznica zostanie przekształcona w placówkę jednoimienną. Temu jednak zaprzeczyła rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i rzecznik wojewody wielkopolskiego.

CZYTAJ: Czy ostrowski szpital będzie jednoimiennym? Wyjaśniamy wątpliwości i pytamy o sytuację w regionie [RAPORT]

Jeszcze w ubiegły piątek informowano nas, że liczba 120 łóżek w szpitalu nie zwiększy się, choć sytuacja jest dynamiczna i nie można wykluczyć żadnego ze scenariuszy. Redakcja wlkp24.info otrzymała oficjalne potwierdzenie, że Oddział Kardiologiczny, Neurologiczny i Chirurgiczny zostaną zadysponowane jedynie dla pacjentów covidowych. – Liczba łóżek zwiększy się do 190 – powiedział Adam Stangret, z-ca kierownika SOR w ostrowskim szpitalu.

Szpital informuje także, że w stanach nagłych i w przypadku zagrożenia życia (na przykład świeże i rozległe zawały serca), pacjenci będą przyjmowani. Decyzje będą podejmowane na bieżąco.

Sytuacja epidemiczna w regionie południowej Wielkopolski jest najgorsza właśnie w powiecie ostrowskim. W ciągu kilku ostatnich dni przybyło kilkaset nowych zakażonych koronawirusem. Średnio w ciągu jednej doby pozytywnych jest około stu pobranych wymazów. Łóżka dla osób chorujących na COVID-19 i wymagających hospitalizacji znajdowały się do tej pory na oddziałach: Laryngologicznym, Internistycznym oraz Psychiatrycznym. Obłożenie łóżek wynosi 100%. W piątek wolne były jedynie dwa łóżka dla osób wymagających respiratora.

Normalnie funkcjonuje część A Oddziału Wewnętrznego, Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz wszystkie oddziały dziecięce.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

30 KOMENTARZE

  • 5
   2

   Mikołajczak kazał wynosić się chorym ludziom w szpitalu chorób płuc i gruźlicy na Wolicy pod Kaliszem na rzecz prywatnego domu opieki Salus gdzie byli zakażenia covidem a szpitalu mimo sprzeciwów nasłał wojsko .nie ważne że ludzie chorzy są leczeni ale teraz liczy się COVID a reszta chorych pożywka dla covida .

 1. 53
  3

  Proszę podać kto wydał taką decyzję. Czy starosta Rajski i dyrektor szpitala Bierła to zaakceptowali? Jeżeli tak to skandal.

  • 39
   6

   Starosta Rajski to już odjechał na tyle mocno, że zamyka urząd przed ludźmi zamiast ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa wśród urzędników. Urzad mógłby być otwarty a skład podzielony i choć trochę bezpieczniejszy…. oczywiście minister mówi tylko do prywatnych o pracę zdalna nie do panstwówki. Lokalny beton coraz bardziej odpływa… a w szpitalu miejsca ubywa.

 2. 43
  4

  Koszmar. Nie mogli utworzyć na arenie, bursy szkolne są. Napewno nie jedno miejsce takie jeszcze jest. Ludzi z kardiologii teraz zawozic do Kalisza. Zawal co licza sie minuty wozic do Kalisza. A jak tam braknie miejsc. To moze pleszew a moze Krotoszyn A może kostnica. Czemu akurat kardiologia. Tak ważny oddział. Co to się dzieje.

  • 13
   9

   ok, miejsc jest sporo.. problem w tym ,że SAMO MIEJSCE NIE LECZY! Bardzo proszę autora tego genialnego pomysłu o pójście” krok dalej” – czyli podanie informacji ,skąd wziąć personel medyczny do tych hal, burs i kto wie czego jeszcze – skoro już teraz personelu DRAMATYCZNIE brakuje , a ten , który jest ( i dzięki któremu wszystko jeszcze jakoś funkcjonuje ) jest już często u kresu wydolności fizycznej i psychicznej..A więc???

 3. 39

  teraz mają zawał to już czlowiek będzie bez szans. liczy sie każda minuta a do kalisza trochę karetka pojedzie. jest nowa sala stworzyc szpital tymczasowy

 4. 41
  4

  Wspaniała wiadomość. “Wyprzedzamy covid ilością łóżek ” . Ci idioci z Warszawy rozwalą wszystko . Gdzie szczepionki od Trampa ?? . W zasadzie służba zdrowia nie zajmuje się niczym innym jak tylko covidem . Pozostali pacjenci się nie liczą . Chciałbym doczekać czasów kiedy rządzący zostaną rozliczeni za swoje decyzje , za lizusostwo , za marnotrstwo, za pychę .

 5. 34
  2

  No i przypuszczenia stały się faktem. Kasa ważniejsza od zdrowia pacjentów cierpiących na inne dolegliwości. Zastanawiająca jest też ilość łóżek covidowych które przybyły – z trzech oddziałów doszło 70, co najmniej dwa razy mniej niż tam przebywało normalnie pacjentów. Depopulacji ciąg dalszy. A sugerować się liczbą zakażeń nie ma co – większość z wynikiem pozytywnym i tak siedzi w domu bo stan stabilny (od tygodnia codziennie po 100 zakażonych w Ostrowie). Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą.

 6. 23
  1

  Od razu budowaćdodatkowe kostnice…. bo za chwilę ludzie z innymi poważnymi schorzeniami z braku szybkiej pomocy…będa padać jak muchy. WSTYD,KTO WYDAJE TAK BEZMYŚLNE DECYZJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. 18

  W internecie przeczytałem, że Bierła uzgodnił z NFZ zamianę łóżek na cowidowe w ostrowskim szpitalu. Czy dowiemy się co o tym zdecydowało? Jeżeli pieniądze byłby to skandal.

 8. 10
  2

  Za wszelkie niepotrzebne zgony wystawić laurkę tym bandytom z PISu. Te bandziory nie boją się już nikogo i niczego. Robią sobie depopulację w biały dzień i na oczach wszystkich. Gdzie jest OPOZYCJA ?!?! Gdzie są MEDIA ?!?!!! Niestety naród polski został pozostawiony sam sobie. … Aaaa i są przecieki że na Święta zakaz przemieszczania, tym razem z kilkudniowym stanem wyjątkowym.

 9. 13
  1

  Podziękujcie staroście najpierw się poukładał po wyborach z Pisem to teraz tańczy jak mu zagrają ,to prawda ze COVID może zabić ale zawał czy onkologia nie leczona na czas ,napewno zabije tylko kogo tam na gorze to obchodzi dziś płacą najwiecej za leczenie covidowcow a kasa dla takich aparatczyków czy karierowiczów najważniejsza
  Suweren tak wybrał i oto skutki

 10. 5
  1

  Jaki to będzie stres dla ludzi ktòrzy będą musieli leżeć w szpitalu razem z covidowcami trafią do szpitala z czymś innym jak zawał czy udar a na doczepke covid, teraz to nasakra jesteśmy pożywką dla covida .dobre czasy minęły że miało się chorobę z która się trafiało do szpitala i nie licząc z duszą na ramieniu o zarażenie wirusami.ile jeszcze …..

 11. 1
  3

  ZAMIENIĆ ARENĘ NA TYMCZASOWY SZPITAL I TO NATYCHMIAST- A NIEPRZEKSZTAŁCAĆ NEWRALGICZNE ODDZIAŁY NA COVIDOWE. OBUDZCIE SIĘ WŁODARZE TEGO MIASTA A NIE ZAJMUJCIE SIĘ OGŁASZANIEM NP. KONKURSU NA IMIĘ KOCICY P. PREZYDENT

  • Jacku powinieneś wiedzieć ze szpital jest powiatowy i miasto nic nie ma tu do rzeczy tam włodarzem jest starosta obecnie z PiS bo przed wyborami był z KO i to jego wojewoda z PiS zadecydował o takim stanie rzeczy

  • Dwie uwagi do pana Cornela – po1 . – miasto nie ma NIC do szpitala , podlega on pod starostwo powiatowe ,a w tym konkretnym przypadku – decyzje zapadają na poziomie województwa.
   Po 2- – o to już pytałem wczoraj innego geniusza – SKĄD WZIĄĆ KADRĘ MEDYCZNĄ DO TEJ ARENY?????

 12. Blisko osiemdziesięciotysięczne miasto pozbyło się szpitala. Od dłuższego czasu personel tego obecnie niby szpitala ucieka do innych placówek, a teraz likwidują (otwierane niedawno z pompą) oddziały. Przychodnie zamknięte, szpital leczy grypę, a co z naprawdę chorymi?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick