Ostrowska jadłodajnia czeka na bezdomnych… i wsparcie!

0
Bezinteresownie, najbardziej potrzebujących od początku listopada dokarmia fundacja "Głodnych Nakarmić" Małgorzaty i Szymona Boguckich. Jadłodajnia przy ul. Grunwaldzkiej w Ostrowie codziennie obsługuje około 25-30 osób. Bezdomni oraz osoby samotne mogą liczyć na ciepłą zupę, herbatę czy kawę. Już w grudniu, fundacja zorganizuje wigilię dla wszystkich potrzebujących.

Jadłodajnia powstała w budynku po byłym Caritasie przy ulicy Grunwaldzkiej, który państwu Boguckim udostępnił urząd miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Jedzenie, ciepłą herbatę i kawę dla wszystkich potrzebujących zapewnia fundacja „Głodnych Nakarmić”, która jak na razie funkcjonuje z prywatnych pieniędzy Małgorzaty i Szymona Boguckich.

Na początku działalności jadłodajni bezdomnym i osobom samotnym niczego nie brakuje. Fundacja jednak chciałaby rozszerzyć swoją działalność. A na to potrzebne są już dodatkowe środki.

Każdy gest jest ważny. Potrzebne są także ubrania, które w tak mroźne dni jak ostatnio po ciepłym prysznicu może włożyć każdy bezdomny, który każdej nocy walczy o przeżycie. W związku z tym, fundacja myśli o wydłużeniu funkcjonowania jadłodajni.

Wszystkich chętnych, którzy mają nadmiar jedzenia lub sami z własnej inicjatywy chcieliby doposażyć jadłodajnię przy ulicy Grunwaldzkiej zapraszamy na stronę internetową fundacji pod adresem: glodnychnakarmic.eu lub kontaktować się pod numerem telefonu 691 793 058.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick