Ostrowską biblioteką kierował przez 18 lat. Włodzimierz Grabowski przechodzi na emeryturę. Kto za niego?

8
Włodzimierz Grabowski po wielu latach zaangażowania w ostrowską kulturę, przechodzi na zasłużoną emeryturę. Fotel dyrektora Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim objął w 2003 roku i kierował nią nieprzerwanie do teraz. Jego stanowisko obejmie Jarosław Balcar, zastępca dyrektora Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie.

Włodzimierz Grabowski ukończył Uniwersytet im. Adam Mickiewicza w Poznaniu, a z wykształcenia jest historykiem. Od 1990 roku kierował Empikiem, a w 2003 roku objął funkcję dyrektora Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Książnicę odmłodził, rozszerzył jej działalność. W 2017 roku decyzją kapituły Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zdecydowała, otrzymał nagrodę im. Andrzeja Wojtkowskiego dla bibliotekarzy. Nagrodzono go „za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz za dorobek naukowy w dziedzinie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa”.

Włodzimierza Grabowskiego zastąpi Jarosław Balcar, dotychczasowy zastępca dyrektora Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

    • 7
      7

      Przecież ten Pan jest urodzonym ostrowianinem, jest bratem Macieja Balcara, poza tym działał w ostrowskich teatrach. Zanim się napisze coś głupiego to sprawdzić najpierw 😉

  1. Nowy szef to Ostrowianin z krwi i kości…. Nie da się zaprzeczyć, że nawet będąc poza naszym miastem nie zerwał z nim kontaktów i pracował w wielu instytucjach kultury, łącząc to z wiedzą ekonomisty, co dla menegera dzisiaj diablo istotne. Powodzenia Panie Jarku !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick