Ostrowscy karatecy wracają z Niemiec z medalami

0
Ostrowscy karatecy z klubu Karate Kuźma Team triumfowali na niemieckim turnieju. Za nimi udział w międzynarodowym turnieju karate INTERNATIONAL BUDOKAN CUP 2017 w Bochum w Niemczech. Drużyna przywiozła medale za sukcesy w konkurencjach drużynowych oraz indywidualnych.

Ostrowski klub KKT reprezentowała pięcioosobowa ekipa w składzie: Joanna Kondoł, Oskar Kondoł, Jeremiasz Kędzia, Nikodem Kopras oraz Piotr Kuźma. Ostrowscy karatecy w składzie Jeremiasz, Nikodem i Oskar wywalczyli brąz w kumite drużynowym chłopców w kategorii U14KKT nie zawiedli zdobywając brązowe medale w kumite drużynowym chłopców U14. Był to pierwszy udział chłopców w zawodach zagranicznych. W kumite i kata indywidualnym żeńską część drużyny reprezentowała w kategorii wiekowej +35 Joanna Kondoł, która także wróciła do Polski z brązem na szyi.

Z zawodów Piotr Kuźma wrócił z kontuzją. Został faulowany przez zawodnika z Niemiec w ćwierćfinale turnieju, konsekwencją tego jest kontuzja więzadeł podkolanowych i dyskwalifikacja niemieckiego karateki. W ostatecznej kwalifikacji Kuźma zajął czwarte miejsce w swojej grupie.

Turniej w niemieckim Bochum jest jedną z większych imprez sportowych karate w Europie. W turnieju startowało łącznie ponad 460 zawodników z Europy, ale i kilkoro spoza Starego Kontynentu. Zawodnicy klubu KKT trenują już przed kolejnymi zawodami.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick