Ostrowscy harcerze przynieśli do redakcji Betlejemskie Światło Pokoju [ZDJĘCIA]

1
Harcerze z hufca ZHP w Ostrowie Wielkopolskim odwiedzili w poniedziałek redakcje Telewizji Proart i portalu wlkp24.info, aby podzielić się Betlejemskim Światłem Pokoju oraz złożyć świąteczne życzenia. Wizyta w naszych progach była jedną z wielu, jakie w przedświątecznym okresie złożyli różnym instytucjom na terenie miasta.

Komendy straży pożarnej, policji, areszt śledczy, poszczególne parafie, a także redakcje Telewizji Proart i portalu wlkp24.info to tylko niektóre z przystanków na trasie betlejemskiej sztafety harcerzy po Ostrowie Wielkopolskim. Młodzi przedstawiciele hufca ZHP podzielili się z nami ogniem przywiezionym z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem zwanym Betlejemskim Światłem Pokoju.

To tradycja, która ma korzenie w XX wieku, a dokładnie w 1986 roku. Wtedy po raz pierwszy w ramach bożonarodzeniowych działań charytatywnych szeroko promowanych przez austriackie radio i telewizję publiczną ORF zorganizowano akcję „Światło w ciemności”. Następnego roku do świątecznej inicjatywy przyłączyli się austriaccy harcerze, którzy objęli patronat nad akcją. Od tamtego czasu rokrocznie austriaccy harcerze odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, po czym jest ono transportowane samolotem do Austrii. Stamtąd rozchodzi się po wielu krajach świata.

Betlejemskie Światło Pokoju trafia do Polski ze Słowacji od 1991 roku, a wiec od momentu przyłączenia się naszego kraju do tej akcji i zamiennie jest przekazywane raz po słowackiej stronie granicy, a raz po polskiej. Później harcerze dzielą się nim z mieszkańcami miast oraz instytucjami na terenie całego kraju.

W poniedziałek poprzedzający w tym roku Wigilię, harcerze z ostrowskiego hufca ZHP odwiedzili redakcje Telewizji Proart i portalu wlkp24.info, przekazując nie tylko Betlejemskie Światło Pokoju, ale także świąteczne życzenia, za które serdecznie dziękujemy.

„Niech Betlejemskie Światło Pokoju obudzi w was wrażliwość na wszelki niedostatek, byście ofiarnie współdziałali w niesieniu nadziei wszystkim, którym jej brak. Niech Betlejemskie Światło Pokoju będzie dla was niewyczerpanym źródłem tej wrażliwości i mocy do jej urzeczywistniania w codzienności” – mówi naczelny kapelan ZHP hm. Wojciech Jurkowski.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Wielki szacunek dla Harcerzy! Również dla Was Zdrowych spokojnych!
    No i oczywiście na pierwszy strzał samozwańcza Królowa Karo dzień beż zdjęcia na FB i w ogóle dniem straconym! ahh to parcie na szkło!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick