Ostrowianin na szczycie Mount Everest!

3
Mariusz Szczuraszek stanął wczoraj na "dachu świata" - właśnie tak nazywany jest wierzchołek najwyższej góry na Ziemi - Mount Everest.

20 maja na stronie komercyjnej wyprawy, w której udział bierze ostrowianin Mariusz Szczuraszek pojawiła się informacja, że na szczyt Mount Everest dotarł 1 członek wyprawy oraz 1 szerpa. Wczoraj dotarła do nas wieść o zdobyciu góry także przez ostrowianina. Wśród Polaków na dachu świata stanął jeszcze Arkadiusz Babij. 

Szczuraszek zdobył tym samym Koronę Ziemi – czyli najwyższe szczyty na wszystkich poszczególnych kontynentach. Na wierzchołek Czomolungmy udało się wejść dzięki okienku pogodowemu, które pojawiło się w Himalajach i szybko się skończyło. Do tej pory nie ma potwierdzonej informacji o tym, że ekipa, która dokonała wczoraj ataku szczytowego zeszła już bezpiecznie do bazy (Base Camp – B.C.). Na górze panuje fatalna pogoda, ale zdobywcy są bezpieczni – wynika z naszych informacji. Nie wszystkim się udało: w ostatnich dniach zginęli Słowak, Australijczyk i Amerykanin.

fot. archiwum prywatne Mariusza Szczuraszczka.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

3 KOMENTARZE

  1. „Dachem świata” nazywany jest Tybet, a nie Mount Everest, ponieważ jest najwyżej położonym na Ziemi płaskowyżem. To tak na marginesie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick