Ostrowianin reżyseruje serial „Korona Królów” w TVP

6
Wojciech Pacyna ("Nigdy nie mów nigdy", "Zostać miss") jest zaangażowany w najnowszy projekt telewizyjny, którego premiera będzie miała miejsce już we wtorek 21 listopada na antenie telewizyjnej Jedynki. Serial "Korona Królów" będzie opowiadał o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego, króla Polski w latach 1333-1370, ostatniego władcy z dynastii Piastów. Pacyna to rodowity ostrowianin, aktualnie mieszkający w stolicy.

Kostiumowo-historyczny serial w TVP kręcony jest m.in. w Bobolicach oraz Inowłodzu. Według zapowiedzi produkcja będzie pokazywana od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:55. Jak powiedział portalowi wirtualnemedia.pl prezes TVP Jacek Kurski to prawdopodobne pasmo programu. Serial w reżyserii Wojciecha Pacyny mówi o kulisach długoletniej władzy Kazimierza Wielkiego, w rolę którego wcielił się Mateusz Król. Na tronie zasiadał bowiem od 1333 do 1370 roku i został ochrzczony przydomkiem „Wielki” za to co zrobił dla ówczesnej Polski. W projekt zaangażowana jest znana scenarzystka Ilona Łepkowska. 

Obsada serialu:

Mateusz Król, Wiesław Wójcik, Halina Łabonarska, Marta Bryła, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski, Marcin Rogacewicz, Wojciech Żołądkowicz, Ireneusz Pastuszak, Andrzej Popiel, Anna Grycewicz, Katarzyna Czapla, Tomasz Sapryk, Jan Wieczorkowski, Robert Gonera, Andrzej Deskur, Sławomir Orzechowski, Krzysztof Wrona, Mariusz Ostrowski i Agata Bykowska.

A oto jak serial powstaje:

Wojciech Pacyna - reżyser filmowy
Wojciech Pacyna – reżyser filmowy

Pacyna ma na swoim koncie takie filmy jak „Nigdy nie mów nigdy”, „Zostać miss”, „Linia życia”. Przez wiele lat był reżyserem „Klanu”.

fot. materiały promocyjne TVP, Tomasz Wojciechowski

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

6 KOMENTARZE

  1. Kurcze myślałem że to Maciej Pacyna jest tym reżyserem 🙂 Aczkolwiek znając Macka nie napisał by takiego badziewia ….A patrząc na obsade filmu to nie jest za ciekawa …Ale to jest moje zdanie.

  2. Profesjonalny serial, świetna obsada aktorska autentyczna gra bez popisów. Czuć autentyczność postaci, godność, czułość uczucia wyższe. A te skunksy co krytykują trafią tam gdzie ich miejse, do szmba.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick