Stal z kompletem zwycięstw we Włocławku. Wracamy do EBL!

0
W trzecim grupowym meczu FIBA Europe Cup, Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski pokonała izraelski Ironi Ness Ziona 93:86. Podopieczni Igora Milicicia ponownie roztrwonili dużą przewagę (prowadzili 23-punktami), ale na finiszu sprawy w swoje ręce wziął Trey Kell. Ostrowianie kończą włocławski turniej z kompletem zwycięstw i pierwszym miejscem w tabeli. Przed żółto-niebieskimi teraz krótki odpoczynek, ponieważ już w niedzielę wyruszą do Szczecina na poniedziałkowy mecz z Kingiem.

Ostrowianie przewagę zaczęli budować w drugiej kwarcie, w której trafili aż siedmiokrotnie z dystansu. Skuteczni byli Jarosław Mokros czy wracający do poważnej gry James Florence.

Kiedy w trzeciej kwarcie ostrowski zespół uzyskał ponad 20-punktową przewagę, wydawało się, że jest już po meczu. Drugi mecz z rzędu żółto-niebiescy pozwolili rywalom na poczucie krwi. Seria 16-0 izraelskiego zespołu mogłaby skończyć się katastrofą, jednak w decydujących momentach sprawy w swoje ręce wziął Trey Kell. Amerykanin zdobył ostatnie dziesięć punktów dla Stali, która ostatecznie wygrała 93:86.

Ironi Ness Ziona – Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 86:93 (14:20, 20:31, 29:27, 23:15)

Ironi Ness: Patrick Miller 14, Lior Carreira 14, Brian Angola 12, Tal Dunne 11, Wayne Selden 10, Jerome Mayinsse 9, Or Cornelius 6, Uriel Trocki 3, Raviv Limonad 3, Amit Ebo 2.

Arged BMSlam Stal: Trey Kell 17, James Florence 16, Jarosław Mokros 14, Jakub Garbacz 14, Carl Lindbom 8, Josip Sobin 8, Taurean Green 6, Mark Ogden 4, Szymon Ryżek 4, Chris Smith 2, Łukasz Wojciechowski 0.